Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muži ve věku sedmadvacet a třicet let distribuovali pervitin, skončili v policejní cele

Kriminalistům v Pelhřimově se na základě operativního šetření podařilo minulý týden dopadnout dva muže, kteří vyráběli pervitin a nejen ten distribuovali převážně na Pelhřimovsku a Jihlavsku. Oba jsou obviněni ze spáchání trestného činu, za který jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jeden z mužů je stíhán vazebně. Muže ve věku sedmadvacet a třicet let důvodně podezřelé ze spáchání drogové trestné činnosti po předchozím souhlasu státního zástupce policisté zadrželi a odvezli je na policejní oddělení, kde byli umístěni do policejní cely.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Zadržená dvojice byla obviněna ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Mgr. Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, starší z mužů byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou a drogovou trestnou činnost, za sebou má i nepodmíněný trest odnětí svobody a do března roku 2026 je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Trestní minulost má za sebou i mladší z dvojice. Oba jsou uživateli drog.

Muži jsou obviněni z toho, že v období od podzimu loňského roku do zadržení vyráběli a následně dále distribuovali pervitin, kdy za uvedené období vyrobili přibližně 1,5 kilogramu drogy. Mladší z mužů pervitin, ale i marihuanu a extázi distribuoval v obci na Pelhřimovsku. Drogy si od něj zájemci koupili během loňského roku ve více než sto případech, popřípadě jim poskytl drogu zdarma za protislužbu, nejčastěji za odvoz autem. Třicetiletý muž ve více než deseti případech distribuoval pervitin nejčastěji na Telečsku. Páchání drogové trestné činnosti ze strany mužů minulý týden ukončili kriminalisté. Při domovní prohlídce policisté zajistili předměty k výrobě drog, různé látky a finanční hotovost.

Obviněný sedmadvacetiletý muž je stíhaný vazebně a policisté ho odvezli do věznice. Druhý muž byl po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.

Michaela LÉBROVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)