Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý důchodce si chtěl ublížit, skončil v nemocnici; opilá cyklistka bourala

Ve čtvrtek 11. dubna přijali policisté před třetí hodinou odpoledne oznámení o muži, který si chtěl ublížit. V domě v obci na Jihlavsku našli policisté opilého seniora, který byl sice v pořádku, ale ve velmi špatném psychickém stavu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu. Záchranáři muže odvezli do zdravotnického zařízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Havárie motocyklu
Ve čtvrtek 11. dubna došlo před osmou hodinou večer u obce Číměř na Třebíčsku boural motorkář. 'Řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Slaviček, vběhla mu do jízdní dráhy srna a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl letecky transportován do brněnské nemocnice. Usmrcenou lesní zvěř převzal zástupce mysliveckého sdružení', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto)

Opilá cyklistka bourala
Ve čtvrtek 11. dubna před devátou hodinou večer přijali policisté oznámení o havárii cyklistky, ke které došlo v obci Rodinov na Pelhřimovsku. 'Šestadvacetiletá cyklistka vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládla řízení, vyjela mimo komunikaci a narazila do lavičky, čímž došlo k jejímu pádu z kola. Při nehodě došlo ke zranění cyklistky, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice. Policisté u cyklistky provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,92 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Cyklistka je podezřelá ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řízení přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu a přestupků je podezřelý šestatřicetiletý muž z Brněnska, který řídil vozidlo přes uložený zákaz. Ve čtvrtek 11. dubna jel v Třebíči s autem Fiat Ducato, kde ho kolem druhé hodiny odpoledne na Karlově náměstí zastavila hlídka. 'Policisté zjistili, že muž má na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do léta. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u něho pozitivní na marihuanu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit. Muž je tak podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy. Policisté odvezli řidiče na oddělení k provedení nezbytných úkonů', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pátek 12. dubna krátce po půlnoci kontrolovali policisté v ulici Na Výsluní v Chotěboři na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen Golf. 'Policisté u devětatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota činila 2,04 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška, která vykázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Alkohol za volantem
Ve čtvrtek 11. dubna po páté hodině ráno zastavili policisté v ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou řidiče osobního auta Škoda Octavia. 'Při dechové zkoušce naměřili u sedmatřicetiletého muže hodnotu do půl promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)