Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Koupaliště Polanka v Třebíči zůstane letos zavřené, probíhá jeho rekonstrukce

Rekonstrukce plaveckého areálu na Polance v Třebíči, která začala před několika dny, potrvá až do příštího roku. Po celou letošní letní sezonu tak zůstane koupaliště zavřené.
'Cílem rekonstrukce je vybudovat moderní koupaliště, kde budou hlavně vyhřívané bazény, více možností občerstvení pro návštěvníky areálu, moderní zázemí s šatnami a lepší vyžití pro rodiny s dětmi', uvedl místostarosta Miloš Hrůza.

Zásadní změna čeká velký bazén, který bude nově rozdělen na část plaveckou a část relaxačně zábavní. Také odpočinkové plochy u bazénů budou rozšířené, upraven bude i vstup s terminálem.

'Rekonstrukce začala 8. dubna a dokončení plánujeme na květen příštího roku tak, aby příští sezónu mohlo být modernizované koupaliště přístupné pro veřejnost,' doplnil místostarosta. Celkové náklady na opravu koupaliště si vyžádají částku sto sedmdesát milionů korun.

Letní koupaliště Polanka u řeky Jihlavy v Třebíčí bylo otevřeno již v roce 1977. Spolu s říčními lázněmi od architekta Bohuslava Fuchse, z roku 1934, patří mezi nejrozmanitější areál svého druhu v České republice.

Foto: vizualizace budoucí podoby


- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)