Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: cyklista utrpěl po střetu s autem zranění; za volantem bez řidičského průkazu

V sobotu 13. dubna jel po jedenácté hodině dopoledne řidič auta Citroen Berlingo po silnici ve směru od obce Filipovské Chaloupky na Polnou na Jihlavsku. Na křižovatce při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě cyklistovi, který jel na kole ve směru na Ždírec. Do cyklisty narazil a po střetu muž upadl na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté u řidiče i cyklisty provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Havárie vozidla
V pátek 12. dubna došlo po deváté hodině večer na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě. 'Řidič Fordu zřejmě v reakci na auto v protisměru vyjel na nezpevněnou krajnici, poté se snažil vrátit vozidlo na vozovku strhnutím řízení, automobil se ale pro něho stal neovladatelným, vyjel ze silnice a narazil do vzrostlého stromu. Ke střetu s jiným vozidlem nedošlo. Při havárii utrpěla zranění spolujedoucí, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. U řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla škoda přibližně za padesát tisíc korun.

Řidič havaroval
V sobotu 13. dubna jel jednaosmdesátiletý řidič vozidla Hyundai po jedné hodině odpoledne po silnici ve směru na Čížkov na Pelhřimovsku. 'U obce Stanovice vlivem únavy zřejmě na chvilku usnul, v táhlé zatáčce vyjel mimo vozovku a narazil do oplocení. Následně s vozidlem havaroval v silničním příkopu, kde se automobil převrátil na střechu. Při dopravní nehodě se řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do pelhřimovské nemocnice', informovala Jana Kroutilová. U řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla škoda za více než sto tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řízení přes uložený zákaz
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí jednatřicetiletému muži z Třebíčska, který řídil vozidlo přes uložený zákaz. V pátek 12. dubna jel s automobilem Peugeot Boxer před polednem v Třebíči, kde ho na ulici Dr. Ant. Hobzy zastavila hlídka. 'Policisté zjistili, že má muž na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2025', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechová zkouška i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byly u řidiče negativní. Policisté odvezli muže na oddělení k provedení nezbytných úkonů, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 13. dubna zastavili policisté před polednem u obce Ludvíkov na Žďársku auto Škoda Octavia, které jelo na Zbraslav. 'U devětapadesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili u něho hodnotu 0,56 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté muži další jízda zakázali a přišel o řidičský průkaz', uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)