Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Případem napadení psem se zabývají žďárští kriminalisté. V příspěvku, který se objevil na sociální síti, se objevily nepravdivé informace

Kriminalisté se zabývají případem, kdy pes napadl ženu a způsobil ji velmi vážná zranění. K události došlo v úterý 16. dubna krátce po půl dvanácté v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou. Psa, který ženu napadl, do útulku umístili v pondělí strážníci Městské policie Žďár nad Sázavou, protože majitel psa se uvedl do podnapilého stavu a byl policisty převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Okolnosti, za kterých v útulku k napadení ze strany psa došlo, jsou předmětem policejního prověřování a v tuto chvíli není možné sdělit žádné bližší informace. Pes je stále umístěný v útulku a řeší se jeho další osud.
Při napadení psem byla přítomna další osoba, která okamžitě kontaktovala tísňovou linku a poté také linku 158. Oznámení jsme přijali v 11:35 hodin a policejní hlídka z obvodního oddělení ve Žďáře nad Sázavou byla na místě události do pěti minut. Policisté okamžitě zasáhli a podařilo se jim psa od ženy odtrhnout a tím zabránili pokračujícímu útoku ze strany psa. Policisté poté vážně zraněné ženě až příjezdu zdravotnické záchranné služby poskytovali neodkladnou první pomoc.

Není tedy pravda, že by policisté ženu nechali bez pomoci. Rychlým a profesionálním zákrokem ženě zachránili život. Stejně tak se nezakládá na pravdě informace, že by pes v minulosti někoho napadl v jiné části města.

Případ až do ukončení policejního prověřování nebudeme žádným způsobem dál komentovat ani k němu nebudeme sdělovat s ohledem na poškozenou ženu a její rodinu žádné další informace.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)