Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Putování jarní přírodou doprovázené ptačím zpěvem v Jihlavě

Vítat ptačí zpěv v Jihlavě se mohou milovníci přírody a zájemci vydat v neděli 5. května v osm hodin ráno. Sraz účastníků je na křižovatce ulic Smrčenská a Slavíčkova v Jihlavě. Tato lokalita, nedaleko zastávky autobusu MHD č. 2, je ideálním místem pro začátek našeho putování krajinou probouzející se k novému životu.
Trasa dlouhá přibližně pět kilometrů povede cestou plnou jarních krás a barev. Během procházky lze obdivovat kvetoucí stromy, rozkvetlé louky a poslouchat zpěv ptáků. Pro malé i velké příznivce přírody organizátoři připravili zábavné aktivity a soutěže, které nejen pobaví, ale také pomohou lépe poznat okolní přírodní prostředí. Chybět nebudou ani ukázky odchytu ptáků a kroužkování.

Průvodkyní bude pracovnice odboru životního prostředí jihlavského magistrátu Bára Kolmanová. Pokud budete mít jakékoli otázky nebo potřebujete více informací, neváhejte ji kontaktovat na telefonním čísle 606 885 091.

Co budete potřebovat?

Nezapomeňte na dalekohled, abyste mohli pozorovat ptáky v jejich přirozeném prostředí, svačinu pro získání energie během naší výpravy a samozřejmě pohodlnou obuv, která vás pohodlně doprovodí celou trasou.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)