Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nevybuchlou dělostřeleckou střelu odpálil pyrotechnik na poli; krádež dřeva za osmdesát tisíc

Předmět připomínající nalezl muž pomocí detektoru kovu v lese u Koněšína na Třebíčsku ve čtvrtek 2. května kolem třetí hodiny odpoledne. Přivolaný pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako nevybuchlou dělostřeleckou střelu, munici ohledal a zjistil, že ji není možné vzhledem ke špatnému stavu zajistit a převést k likvidaci, proto rozhodl o jejím zlikvidování na bezpečném místě. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto)
Krádež dřeva
Policisté pátrají po pachateli, který od dopoledních hodin úterý 30. dubna do ranních hodin následujícího dne v obce Zahrádka u Pošné na Pelhřimovsku ukradl uložené dřevo a způsobil škodu za téměř osmdesát tisíc korun. 'Pachatel odcizil z volně přístupných pozemků vytěženou kulatinu smrku. Majitel přišel o více než třicet kubíků dřeva v délkách kolem pěti metrů. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli policisté pátrají', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Pokus vloupání
Policisté pátrají po pachateli, který se v době od večerních hodin neděle 28. dubna do středy 1. května na ulici Vlkovská ve Velké Bíteši na Žďársku pokusil vloupat do restaurace. 'Pachatel se pokusil za užití násilí vloupat do restaurace, čímž poškodil vchodové dveře a majiteli způsobil předběžnou škodu ve výši šedesát tisíc korun. Do vnitřních prostor restaurace se mu dostat nepodařilo', informovala Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

Vandal počmáral vagon
Policisté od čtvrtka 2. května pátrají po pachateli, který v Havlíčkově Brodě v době od soboty 27. dubna do včerejších ranních hodin v depu vlakového nádraží posprejoval boční část vagónu a způsobil tak škodu za téměř dvacet tisíc korun. 'Pachatel posprejoval barevnými nápisy boční část vagónu. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Zatajení nálezu peněženky
Policisté objasnili krádež, ke které došlo v druhé polovině března letošního roku v prodejně na ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě. 'Podezřelý muž si ponechal nalezenou peněženku, v níž se nacházela finanční hotovost a platební karty, kterou majitelka zapomněla položenou na prodejním pultu. Muž svým jednáním způsobil majitelce škodu za téměř šest tisíc korun. Policisté po přijatém oznámení začali případ prověřovat. Podezřelého čtyřicetiletého muže z Třebíče se jim podařilo dopadnout', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Agresivní opilá žena zranila partnera, skončila na záchytce
Ve středu 1. května po třetí hodině odpoledne byli policisté přivoláni k bytovému domu v Jihlavě, kde došlo k napadení. 'V bytě slovně a také fyzicky napadala své příbuzné opilá žena. Policisté vyjeli na místo a provedli šetření. Agresivní žena způsobila svému partnerovi zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Ve svém chování čtyřiatřicetiletá žena pokračovala i v přítomnosti policistů, kdy neuposlechla výzvy, aby zanechala svého jednání. Podezřelou ženu policisté zajistili, při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 3,21 promile alkoholu. Opilou ženu odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala Michaela Lébrová. Policisté na základě šetření a shromážděných informací rozhodli o vykázání ženy ze společného obydlí. Případ dále prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)