Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Novoměstské farmářské trhy doprovodí šedesátičlenný dechový soubor Z-UŠáci

Tradiční nabídku kvalitních potravin a produktů a originální rukodělné výrobky nabídne farmářský trh, který bude spojený i s trhem jarním. Konat se bude v sobotu 11. května od 8 do 12 hodin na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě.
Program zahájí vystoupení šedesátičlenného dechového souboru Z-UŠáci pod vedením Ladislava Mika a Lukáše Smrčka.. Jako bonus pak mohou lidé pokračovat v nákupech i na spodním Vratislavově náměstí, kde bude připraven jarní trh, plný svěžích a originálních rukodělných výrobků.

Do novoměstské farmářské party se vrací spělkovský pěstitel Jiří Šídlo, který bude opět přivážet tu nejčerstvější zeleninku ze svého políčka. V jeho letošní první nabídce najdete pórek, lahůdkovou cibulku, petrželku nať a dýně Sweet meat Oregon. V sobotu naskakuje do hlavní sezóny i pěstitelka kaktusů a sukulentů Dita Stejskalová ze Škrdlovic. Součástí farmářského trhu bude i jarní výstava hub Daniely Jirouškové s mykologickou poradnou. Přijďte omkrnout sírovce žlutooranžového, choroše smolonohého a další kousky z našich lesů. V sobotu najdete na trhu i Bylinky z Poličky a úžasné makronky od Jany Sedláčkové z Míchova. Nakupovat můžete samozřejmě i tradiční sortiment jako masné a mléčné výrobky, sirupy, pečivo, koření, džemy a další fajnovky od našich farmářů. Počasí už snad bude konečně jarní, tak všechny zahrádkáře potěší záplava sadby zeleniny, trvalek, bylinek, balkonovek, jarních a ovocných keřů v nabídce našich dvorních pěstitelů.

Jarní trh nabídne svěží jarní sortiment, originální rukodělné výrobky a spoustu dobrot.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)