Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na rybníce Hastrman v parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě si budou moci lidé zapůjčit šlapadla

V parku Budoucnost na rybníce Hastrman v Havlíčkově Brodě budou mít milovníci koupání od poloviny června u mola k dispozici nově dvě čtyřmístná červeno-bílá šlapadla, která si budou moci zapůjčit za menší poplatek. Ten uhradí ve stánku sociálního podniku AveKave v Parku.
'Věříme, že nově instalovaná šlapadla na rybníce Hastrman přilákají jak místní obyvatele, tak i turisty, kteří si budou moci vychutnat krásy našeho parku Budoucnost. Navíc do budoucna počítáme s tím, že budou pokračovat i další investiční aktivity v rámci dalších etap revitalizace parku Budoucnost', uvedl starosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal.

Provozovatelem této služby bude pro letošní rok sociální podnik AveKave, který se nachází přímo v Parku Budoucnost.

„Tato novinka představuje další krok ve snaze o aktivní využívání městských prostor pro rekreaci a odpočinek. Z tohoto důvodu jsme koncipovali službu tak, aby byla cenově dostupná. Město Havlíčkův Brod bude dbát i na bezpečnost v rámci provozu šlapadel, proto budou k dispozici i plovací vesty. Na rybníce budou rovněž nově instalované i bójky', doplnila informace místostarostka města Marie Rothbauerová.

Foto: ilustrační

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)