Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Francouzští výtvarníci přijedou do Telče, před zraky zájemců připraví výstavu

Výtvarníci z Francie Véronique Durazzo a Didier Ducrocq nabídnou zájemcům v Telči od 10. června do 13. července expozici a otevřený ateliér. Na jejich pobyt ve městě UNESCO na Vysočině pak naváže výstava instalovaná v Hasičském domě s vernisáží 12. července, která bude propojená s oblíbeným koncertem lektorů při letošní výroční Music Academy Telč.
Dvojice francouzským umělců se zaměřuje především na instalace, multidisciplinární a digitální tvorbu.

Diplomovaná výtvarnice Véronique Durazzo vyučovala na Vyšší škole umění a designu v Remeši, vystavovala v tamních i pařížských galeriích a její díla visela také v německém Wiesbadenu. Několik let se vyučuje středoškoláky novým technologiím a videu.

Zvukový designér a digitální umělec Didier Ducrocq se nejdříve věnoval hudbě a s řadou skupin vystupoval po celé Francii. V posledních deseti letech ho práce s videem přivedla k výtvarnému umění, zejména k videoinstalacím, kinetickým a zvukovým dílům. Uspořádal několik výstav v Paříži a je autorem workshopů digitální tvorby pro děti.

„Ve spolupráci s našimi příspěvkovými organizacemi v oblasti kultury pravidelně podporujeme kulturní kontakty s regionem Grand Est. Rezidence francouzských umělců se v Telči konají od roku 2019', informoval Roman Fabeš, náměstek vysočinského hejtmana pro kulturu a cestovní ruch. Doplnil, že loni na podzim recipročně navštívil Remeš umělec z Bystřicka Pavel Kytner, kterého nominovala jihlavská Oblastní galerie Vysočiny.

Foto: loňská rezidence francouzských umělců v Telči

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)