Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 8904 dnů

Dnes je čtvrtek 25. únor
(12. únor církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 2.:
Čtvrtek po první neděli postní
 • 30.6.2019:
  Moravská vlajka na radnicích ve svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července zavlaje v 1518 obcích
  Spolek Moravská národní obec (MNO) pořádá v roce 2019 již desátý, tedy jubilejní ročník iniciativy s názvem „Za vyvěšování moravské vlajky“ na budovách obecních úřadů ve státní svátek 5. července. V tento nejvýznamnější moravský svátek si připomínáme patrony Moravy a spolupatrony Evropy sv. Cyrila a Metoděje, kteří přinesli naší zemi vzdělání a víru. Vzdáváme tak poctu Moravě, kolébce naší státnosti, jejím tradicím, nezaměnitelné kultuře a bohaté historii.
  Výzva obcím k vyvěšení moravské vlajky v roce 2019 je opatřena výkladem o její historii a tradici používání: zamoravu.eu/wp-conte…

  Obce aktuálně: zamoravu.eu/vyvesime…

  Aktualita na webu MNO z 23. června: zamoravu.eu/2019/06/…

  Protože iniciativa trvá již 10 let, hodí se krátká rekapitulace počtů zúčastněných obcí v jednotlivých letech (na Moravě je přibližně 1900 obcí celkem)

  Rok 2010 - 75 obcí
  Rok 2011 – 226 obcí
  Rok 2012 – 398 obcí
  Rok 2013 – 761 obcí
  Rok 2014 – 959 obcí
  Rok 2015 – 1119 obcí
  Rok 2016 – 1232 obcí
  Rok 2017 – 1328 obcí
  Rok 2018 – 1421 obcí
  Rok 2019 - 1517 obcí (k 21.6.2019)

  FOTO: Moravská vlajka na radnici v Nadějově na Jihlavsku
  Mezi prvními v roce 2010 byla například města Břeclav a Uničov, která působila v následujících letech inspirativně pro ostatní. Města s desetiletou tradicí vyvěšování vlajky jsou také Mikulov, Bzenec, Letovice, Moravské Budějovice, Tovačov, Vyškov …
  Největší nárůst jsme zaznamenali v roce 2013, kdy iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“ vešla ve známost a povědomí o ní se mezi obcemi rozšířilo. V roce 2019 moravskou vlajku vyvěšuje přibližně 80 % obcí.

  Rok 2019
  Z důvodu příchodu nově zvolených zastupitelů, bylo nutné na mnoha obcích ověřit, zda budou ve vyvěšování vlajky pokračovat. Nikde jsme se nesetkali se zápornou reakcí, občas bylo potřeba jen doplnit informace. Z těch dosud nezúčastněných se nám nepodařilo oslovit všechna města a obce, není to v našich silách, vybrali jsme jenom z některých okresů některé obce.
  Největším městem, které letos vyvěsí moravskou vlajku poprvé, je statutární město Prostějov, zařadilo se tak mezi další velká města, jako je Brno, Přerov, Znojmo, Vyškov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Šumperk a další. Celých 10 let také moravskou vlajku na Cyrila a Metoděje vyvěšuje úřad Jihomoravského kraje.
  Na Prostějovsku bude moravská vlajka vlát poprvé také v městysi Konice, Krumsín, Skřípov, Smržice, Výšovice…
  Nové obce v okrese Olomouc – Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice, Bouzov se svým pohádkovým hradem, Bystročice, Bystrovany, Loučany, městys Velký Újezd
  Šumpersko: Bohdíkov, Horní Studénky, Líšnice, Pavlov
  Ani Přerovsko nezůstává pozadu, poprvé tu moravskou vlajku vyvěsí například v Rokytnici, Říkovicích, Císařově nebo Turovicích.

  Největší nárůst jsme zaznamenali letos na Znojemsku, kde potvrdily účast např. Hodonice, Hostěradice, Kravsko, Prosiměřice, Tasovice, Vranov nad Dyjí a další.
  Na Břeclavsku můžeme jmenovat město Lanžhot, obce Březí, Klentnice a Nový Přerov, okres Hodonín – Velká nad Veličkou, Ostrovánky, okres Blansko – město Černá Hora, Drnovice, Křetín, Újezd u Černé Hory, Vyškovsko – Hoštice-Heroltice, městys Hvězdlice,

  Východ Moravy je hojně zastoupen okresem Zlín, největším novým městem jsou Napajedla se svými 7 tisíci obyvateli, další pak Zádveřice-Raková, Všemina, Poteč, Slopné, Horní Lhota, Bohuslavice u Zlína, Vlčková.
  V okrese Uherské Hradiště letos přibyl městys Buchlovice se svým barokním zámkem, Ostrožská Nová Ves, Ostrožská Lhota, Záhorovice, Zlechov
  Nesmíme přehlédnout ani Zašovou na Vsetínsku a především město Valašské Meziříčí s 22 tisíci obyvateli.
  Frýdeckomístecko letos zastupuje obec Hukvaldy, rodiště nejznámějšího hudebního skladatele z Moravy – Leoše Janáčka.

  Za pozornost stojí také obce na Vysočině, přestože jsme pro tento rok tady moc nestihli, k Moravě se tu nově hlásí Bobrůvka, Březí, Budeč, Rozsochy, Skřinářov, Stránecká Zhoř, Uhlířov, na Žďársku celkem 122 obcí z toho 9 v Čechách
  Jihlavsko: Kostelní Myslová, Rybné, Řídelov, celkem 48 obcí, včetně vesnice Jilem, nejzápadnější moravské obce vyvěšující moravskou vlajku.
  Třebíčsko: 111 obcí
  Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský, moravská část: 12 obcí, vč. města Dačice

  V moravské části Svitavska, kraji Pardubickém, nově evidujeme obce Janůvky, Javorník a Vysoká, na Svitavsku celkem 33 obcí včetně Moravské Třebové, Jevíčka, Březí nad Svitavou.

  Přátelské, sympatické gesto z Čech jsme letos obdrželi z obce Sirákov, která leží při staré zemské hranici. Moravskou vlajku tu mají a ve svátek věrozvěstů vyvěsí, připojí se tak k mnoha dalším vesnicím v Čechách. Pořádají se tady setkání Čechů a Moravanů na hranici, v organizování akce se střídají.

  V některých městech a místních částech, kde mají ve zvyku vlajku schvalovat, upustili od každoročního projednávání a schválili si moravskou vlajku na celé volební období, například Brno-Židenice, Boskovice. Nutno zmínit, že někde byla vlajka schválena na dobu neurčitou (Brno-Královo Pole a stovky dalších) odpadá tak spousta administrativní práce.

  Na mnoha radnicích mají stále ještě jednání o vlajce před sebou, do svátku zbývá několik dní a konečný počet obcí nepochybně naroste. Již nyní ale můžeme říct, že Morava bude na věrozvěsty z přibližně 80 % pokryta vedle vlajky státní také vlajkou moravskou.

  Moravská vlajka ve své nejužívanější podobě, slavnostní žluto-červené s erbem, je dnes už součástí každodenního života nejen na radnicích a nejen 5. července. Používá se i v jiné slavnostní dny, při obecních událostech – hodech, sportovních akcích. Stala se tradičním symbolem, který spojuje obce i veřejnost hlásící se k moravské identitě a sdílející pocit sounáležitosti k Moravě. Představitelé samospráv se nejčastěji vyjadřují slovy „Jsme Moravané na Moravě, a jsme hrdí na Moravu, na to, že žijeme právě tady.“

  Vlajkovou iniciativu již tradičně doprovází „Výzva ke zpřístupnění památek“, kterou je zdůrazněn kulturně historický charakter celého projektu. Jejím cílem je snaha probudit zájem veřejnosti o historii místa, kde žijí, o historii Moravy, její kulturu a tradice. Oslovujeme proto muzea a místní pamětihodnosti, aby zpřístupnila své expozice veřejnosti 5. července zdarma nebo se slevou. Letos se nám opět podařilo získat několik nových výstav, zatím stále ještě nejsou všechny, jednání pokračují. Z těch nejznámějších nám tradičně vycházejí vstříc například Slovanské hradiště Mikulčice, Hrad Špilberk Brno, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou – památka UNESCO.

  Seznam památek 2019 tady:
  Seznam-pamatek

  Nové expozice 2019
  Bojkovice - Muzeum Bojkovska
  Bystřice nad Pernštejnem – Veterán Tatra klub
  Letovice – Galerie letovické keramiky
  Olomouc – Muzeum olomoucké pevnosti
  Seninka – První valašské motomuzeum
  Tišnov – Galerie Josefa Jambora
  Tršice – Vesnické muzeum

  Moravská národní obec – o nás:
  Moravská národní obec je nepolitický spolek založený v roce 1985, sdružuje příznivce moravské historie a kultury, věnuje se moravské osvětě. Naším cílem je posílení moravského povědomí a sounáležitosti k Moravě. Pořádáme besedy, přednášky, organizujeme setkávání na památných místech Moravy. Naše nejznámější počiny jsou dvě kulturně historické slavnosti: na jaře „Moravský den“ v Olomouci, konaný pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a podzimní „Den za Moravu“ v Brně pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a primátorky města Brna.
  V roce 2016 jsme zahájili anketu Osobnost Moravy, v jejímž čtvrtém ročníku byla v těchto dnech ukončena nominační fáze a 1. července 2019 začíná hlasování. Nominaci letos přijalo devět tváří kulturně společenského života. Vítězem prvního ročníku se stal spisovatel a publicista PaedDr. Jiří Jilík, ve druhém ročníku získal nejvíce hlasů hudebník Jiří Pavlica, ve třetím zvítězil botanik Ing. Radim Slabý.
  Pro zvýšení úrovně vzdělanosti a povědomí o Moravě a jejích svébytných dějinách jsme založili projekt Učebnice pro Moravu. Je určena především mladé generaci, přesněji žákům 6. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

  „Vyvěšením moravské vlajky ve svátek věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, zemských patronů Moravy, obce symbolicky vyjadřují úctu k naší rodné zemi, její nezaměnitelné kultuře, bohatým tradicím a svébytné historii. Pátý červenec je návrat k moravským tradicím, hrdosti na Moravu, zemi s tisíciletou historií. Lidé se s Moravou identifikují, jsou na ni hrdí, vnímají ji jako kulturní dědictví převzaté od našich předků, cítí povinnost ji chránit, podporovat a rozvíjet.“
  Lenka HOLAŇOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 17:51 hodin:
  Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance
  Provoz Jaderné elektrárny Dukovany přináší pracovní uplatnění širokému spektru zaměstnanců. Aktuálně v elektrárně pracuje přes 1430 zaměstnanců s technickým i humanitním vzděláním.
 • Vydáno dnes v 16:18 hodin:
  Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu
  Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu odcizení peněženky. Pachatel navíc zneužil odcizené platební karty a platil s nimi v obchodech za nakoupené zboží. Policisté by potřebovali zjistit totožnost muže, který se v lokalitě pohyboval a mohl by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu.
 • Vydáno dnes v 15:37 hodin:
  Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky
  Drobné šelmy surikaty patří díky své hravosti a neposednosti k nejoblíbenějším návštěvníkům táborské zoologické zahrady. Děti na nich obdivují, že ani chvíli neposedí na jednom místě. Vášniví fotografové pak oceňují jejich takřka nehybné pózy, díky kterým získají krásnou fotku surikaty i méně nadaní jedinci.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta
  Policisté prověřují případ vloupání do rekonstruované budovy, ke kterému došlo na ulici Nábřežní ve Žďáře nad Sázavou. Pachatel v době od pátku 19. února do pondělí 22. února vnikl do vnitřních prostorů objektu, které prohledal a ukradl nářadí v hodnotě přes dvacet tisíc korun. Policisté místo případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 25. února krátce po půl dvanácté dopoledne u obce Cetoraz na Pelhřimovsku, utrpěla zranění jedna osoba.
 • Vydáno ve středu 24.2.2021 :
  Pelhřimovské nemocnici pomohou hasiči na urgentním příjmu, ARO a oddělení tzv. červené COVID zóny
  Pět hasičů bude od čtvrtka 25. února pomáhat v nemocnici v Pelhřimově. Od pondělí 1. března se pak ve dvanáctihodinových směnách bude na odděleních střídat dalších sedm hasičů z Pelhřimova, Humpolce, Pacova a Kamenice nad Lipou na urgentním příjmu, oddělení ARO a odděleních tzv. červené COVID zóny.
 • Vydáno ve středu 24.2.2021 :
  Z policejního deníku: zraněného muže v lese policisté vypátrali; muž porušil domovní svobodu; opilý řidič boural
  V pondělí 22. února krátce před devátou hodinou večer přijali policisté oznámení o jednačtyřicetiletém muži, který si chtěl ublížit a ohrozit se na životě, který měl být v blíže neupřesněné lokalitě v lese u Hodějovic na Pelhřimovsku. "Muž, po kterém policisté začali pátrat, měl u sebe mobilní telefon, hlídka policistů z Pelhřimova, která se nacházela nedaleko místa, kde se měl muž nacházet, na telefon zavolala. Muž hovor přijal a s policisty komunikoval, popsal místo, kde se nachází a uvedl, že si již způsobil řezné poranění ruky. Během pár minut policisté muže nalezli, jak leží u stromu a kolem něj je větší množství krve. Policisté muži poskytli nezbytnou první pomoc, přiložili tlakový obvaz a muže zabalili do termofolie", popsala událost policejní mluvčí Stanislava Rázlová. V tu chvíli již ke zraněnému muži směřovali záchranáři, kteří již byli nedaleko místa, kde muž ležel. Před půl desátou si tak zdravotníci muže převzali do své péče a společně s policisty ho na nosítkách transportovali do sanitky.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  O původu smírčích křížů a kamenů
  O starých křížích se často traduje, že jsou původu cyrilometodějského a že je oba slavní bratři tesali vlastnoručně. Doktor František Přikryl dokonce podle umístění kamenů stanovil trasu obou soluňských bratří.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Táborská fosa si zvyká na neobvyklé zasněžené zimy
  Neobvyklá bílá a hodně studená hmota je kromě jídla jednou z mála věcí, které přimějí samce fosy madagaskarské Masotru k tomu, aby z výšin stromů slezl dolů na zemi. Většinu dne totiž tráví vysoko ve větvích, jak je ostatně zvyklý ze své původní domoviny – ostrova Madagaskar. Na co naopak zvyklý není, jsou přívaly sněhu a teploty hluboko pod nulou.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Jihlavský magistrát bude za svatby v nestandardních dnech a časech vybírat peníze
  Jihlavští radní stanovili den a místa bezplatných obřadů a schválili platby za mimořádné obřady. Nově stanovený poplatek by měl částečně kompenzovat náklady na zajištění obřadu např. mimo radnici nebo v nestandardních dnech a časech. Usnesením rady jsou pro slavnostní obřady uzavírání manželství a vstupu do registrovaného partnerství stanoveny v budově jihlavského magistrátu obřadní síně na adrese Masarykovo náměstí 97/1. Jako den pro obřady je stanoven pátek v časovém rozmezí od 11 do 13 hodin.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Na silnicích prvních tříd je letos více výtluků, nejvíce na Havlíčkobrodsku
  Po mírných zimách v několika předchozích letech má ta letošních obvyklý charakter. Bohužel silné mrazy, kolísání teplot i několik desítek stupňů Celsia a celkově vyšší úhrn sněhových a dešťových srážek, než na které jsme si již zvykli, nesvědčí konstrukcím komunikací. Těm nevadí ani tak nízké či vysoké teploty, pokud jsou stabilní bez větších výkyvů, jako právě střídání arktických teplot s těmi jarními.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků
  Policisté pátrají po pachateli, který se od ranních sobotních hodin 20. února dopoledne následujícího dne v ulici Nádražní v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku vloupal do zaparkovaného nákladního auta Scania. Vandal rozbil okno u dveří a vzal mj. palubní kameru, platební kartu a mobilní telefon, čímž způsobil škodu přes 20 tisíc korun. Policisté ze Světlé nad Sázavou případ prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Barokní kaple v Jihlavě - Hosově bude osvětlená
  Barokní kaple svaté Rodiny v Jihlavě - Hosově bude osvětlená. Zastupitelé schválili uvolnění 50 tisíc korun z loni uspořených peněz při výstavbě parkoviště v ulici Nad Plovárnou. Uvedl to mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  Při ranních nehodách na Vysočině utrpěli zranění čtyři lidé, zraněné dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka
  Hasiči na Vysočině - na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku - zasahovali ráno u dvou dopravních nehod, které se staly jen pár minut po sobě. Při havárkách utrpěli zranění čtyři lidé.
 • Vydáno v úterý 23.2.2021 :
  V Dešově shořela stodola, příčina požáru je v šetření
  V Dešově u Moravských Budějovic na Třebíčsku vzplála v úterý 23. února ráno v pět hodin stodola. Nikdo nebyl zraněn.
 • Vydáno v pondělí 22.2.2021 :
  Karel Havlíček Borovský letos oslaví 200. výročí narození, město i další instituce připravují doprovodný program
  Letošní rok se v Havlíčkově Brodě ponese v duchu oslav 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského (31. října 1821 Havlíčkova Borová – 29. července 1856 Praha), který je s městem úzce spjat nejen svým jménem. Pokud to dovolí epidemiologická situace, od května budou v průběhu celého roku probíhat k tomuto výročí doprovodné akce.
 • Vydáno v pondělí 22.2.2021 :
  Manželé Medunovi oslavili na jihlavské radnici zlatou svatbu
  František s Evou se brali 20. února 1971. Symbolickým obřadem je při zlaté svatbě provedl zastupitel Miroslav Tomanec. Františka a Evu spojila společná vášeň – sport. Poznali se v bývalé TJ Modeta, kde oba hráli závodně volejbal. Své ano si řekli až po šestileté známosti a tento víkend – po společných padesáti letech, si svůj velký den opět připomněli při zlaté svatbě na jihlavské radnici.
 • Vydáno v pondělí 22.2.2021 :
  Z policejního deníku: vandal poškrábal auto; opilý řidič boural; opilec obtěžoval blízkou osobu, skončil na záchytce
  Policisté pátrají po pachateli, který v pátek 19. února mezi osmou a půl devátou ráno na ulici Kollárova v Jihlavě poškodil zaparkované auto. Pachatel poškodil vůz Hyundai dvěma vrypy do laku dveří a majiteli tak způsobil předběžně vyčíslenou škodu osm tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 22.2.2021 :
  U Havlíčkova Brodu srazil rychlík muže, ten na místě zemřel
  V úseku Havlíčkův Brod - Termesivy srazil v pondělí 22. února v 5.15 hodin rychlík muže. Ten na místě zemřel.
 • Vydáno v neděli 21.2.2021 :
  Z policejního deníku: zatajení finanční hotovosti; krádež peněz na ubytovně; krádež kávy
  Policisté v Novém Městě na Moravě prověřují případ zatajení finanční hotovosti z 25. ledna tohoto roku. Třiatřicetiletý muž omylem zaslal bankovním převodem na jiný účet částku převyšující 37 tisíc korun a neznámý pachatel si tuto částku ponechal a poškozenému ji nevrátil, ačkoliv k tomuto kroku byl ze strany bankovní společnosti vyzván. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, za který pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
Další články vydané ve dnech 10. 2. 2021 - 25. 2. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 2. 2021 - Boj se Zlem? Ano, ale jeho zbraněmi nelze. Proto nemůže fungovat demokracie!

17. 2. 2021 - Jak se o velkém předvelikonočním půstu postili patroni naší vlasti?

3. 2. 2021 - Svatý Blažej, patron domácích zvířat, lékařů a léčitelů. Ale i náš ochránce před sanitární diktaturou!

29. 1. 2021 - Čeho se nejvíce bojíš, to tě také zcela jistě potká. Ale také naopak!

28. 1. 2021 - Imunita i vůči covidu souvisí s vitaminy D a B3!

18. 1. 2021 - Svatou zázračnou vodu může mít každého 18. a 19. ledna doma každý z nás!

13. 1. 2021 - Je nejvyšší čas se začít učit radikálnímu konservatismu: Tedy, jak se léčit sami a bez lékařů!

8. 1. 2021 - Jak může rozumný člověk věřit vědcům, kteří sami vyznávají nesmyslné bludy?

7. 1. 2021 - Gulagy a koncentráky vždy začínají prvním dobrovolným odevzdáním částečky vlastní svobody!

1. 1. 2021 - K novému roku 2021: Nikoho nenuťme činit to, k čemu nechceme být někým nuceni my sami!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...