Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 8983 dnů

Dnes je 16. květen
(3. květen církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 5.:
Neděle po Nanebevstoupení Páně Sv. Jana Nepomuckého, mučedníka, patrona zemí Koruny české Sv. Ubalda, biskupa a vyznavače
 • 2.5.2021:
  Až jednou budete mít pocit, že slyšíte nebeskou hudbu, bude vám hrát Jan Musil
  Před jedním rokem, 30. dubna 2020, v Praze v brzkých ranních hodinách náhle zemřel přední český sólový hornista Jan Musil. Poslední rozloučení s členem Orchestru Národního divadla Praha a Pražské filharmonie se konalo 7. května 2020 v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi. Po smutečním obřadu, jemuž kromě rodiny byli přítomni spoluhráči zesnulého z obou orchestrů, byly tělesné ostatky Jana Musila uloženy do rodinného hrobu na přibyslavském hřbitově.
  Hrob se za uplynulý rok stal neobvyklým dokladem bolestných vzpomínek manželky Petry a dcer Anny a Zuzany, rodičů, sourozenců a také přátel z řad českých interpretačních umělců.


  Již v den úmrtí pražské Národní divadlo napsalo: “Celé rodině, přátelům a kolegům projevujeme upřímnou soustrast. Kdo jste Honzu znali, vzpomeňte si společně s námi”.


  V tentýž den ředitelka Prague Philmarmonia Kateřina Kalistová oznámila, že “zemřel člen našeho orchestru, první hornista Jan Musil” a uvedla, že orchestr v něm “ztrácí výjimečnou osobnost, nenahraditelného stěžejního člena hornové sekce a Dechového kvinteta Prague Philharmonia. Do orchestru, ve kterém působil více než deset let, jej osobně přivedl Jiří Bělohlávek. Pro všechny, kdo jej znali, je to obrovská ztráta. Výjimečný člověk, muzikant, kamarád. Myslíme v této chvíli především na jeho rodinu. Všem nám bude chybět.”

  Smrt Jana Musila vyvolala na sociálních sítích početné a silné reakce. Byl oblíben a ctěn jako „velký muzikant a skvělý člověk“, říkalo se mu "Zjev" nebo "Zjevík". A vzpomíná se na něj jako na "přátelského a dobrosrdečného".

  Narodil se v porodnici v Havlíčkově Brodě rodičům z Přibyslavi. Základní školu absolvoval v Přibyslavi a hrát na lesní roh se učil v tehdejší Lidové škole umění u Josefa Brožka v Havlíčkově Brodě. Studoval pak u Aloise Čočka na Pražské konzervatoři a už v té době vyhrál konkurz do orchestru Opery Národního divadla.

  Základní vojenskou službu strávil jako první hornista Ústřední vojenské hudby. Pak se vrátil do divadla, kde se stal roku 1998 sólohornistou. Opera byla ostatně jeho velkou láskou. Roku 2010 obsadil stejný post hráče u pultu prvního lesního rohu i v Pražské komorní filharmonii, kam ho přivedl Jiří Bělohlávek. Pravidelně rovněž vystupoval se souborem Baborák Ensemble a Česká Sinfonieta a účastnil se také řady projektů soudobé a alternativní hudby s orchestrem Agon.

  Byl členem Dechového kvinteta PKF-Prague Philharmonia, založeného v roce 2007. Soubor se zaměřoval na díla klasiků od Mozarta a Rejchy po Milhauda a Hindemitha, ale stejně tak na tvorbu současných skladatelů.

  Pod titulkem Nikdy nás neomrzelo spolu hrát na Jana Musila na portálu klasické hudby jeho blízký přítel a kolega Radek Boborák, který je považován za nejlepšího hornistu na světě:

  “Jen odchod opravdu výjimečného člověka dokáže vyvolat takovou vlnu emocí, jaká se od posledního dubnového dne vzdouvá na sociálních sítích napříč hudebními kruhy. Nečekaně zemřel skvělý hornista Jan Musil. V šestačtyřiceti letech. Jinak plný sil. Možná ani netušil, jak moc je oblíbený a milovaný,” napsal Radek Baborák a přiblížil seznámení a společnou hudební cestu:

  “S Honzou Musilem jsem se seznámil na soutěžích LŠU někdy v letech 1986-88, kdy jsme proti sobě stáli jako zástupci hornových tříd zapálených profesorů - on od profesora Josefa Brožka z Havlíčkova Brodu a my z Pardubic. To bylo naposledy, kdy jsme hráli „proti sobě“. Pak už následovala studijní léta v Praze na Konzervatoři, která jsme prožívali v porevolučním kvasu opravdu radostně a bouřlivě. Po chodbách Konzervatoře se často ozývalo hlasité vytrubování nás - studentů lesního rohu - ze seriálových melodií, loveckých fanfár, hornových míst ze symfonií.

  Ve školním orchestru jsme hráli jako o život, na všechno jsme měli svůj názor, byli jsme bezstarostní, sebevědomí. Měli jsme náš slovník, naše hlášky, naše speciální podávání ruky a určovali si svoje pravidla, jak se chovat k sobě i jiným. Byli jsme k sobě upřímní a nekompromisní.

  Jako mnozí jiní spolužáci jsme nastoupili velmi brzy do orchestrů. Honza do Národního divadla, a tak se z něj stal „operní klouček''. Tím se do našich životů dostal větší řád, ale dost jsme si tak zkrátili studijní léta.

  Co nás nikdy neomrzelo, bylo hrát spolu. At' už to byly různé soubory čistě hornové, nebo různorodé, byli jsme sehraná dvojka a s dalšími kamarády silná skupina. Honza byl to, čemu se říká srdcař. Dokázal hudbu vnímat a prožívat, motivoval ostatní k maximálním výkonům, a to nejen ve hře.

  Neznal slovo únava, byl stále plný energie, nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný. Byl rozený vypravěč a dokázal z kdejaké malé historky udělat poutavý příběh s mnoha variacemi. Byl nezapomenutelný hostitel a budou to stovky lidí, kteří nikdy nezapomenou na jím pořádané "Zjefteky" v přibyslavském okolí. Tam jsme poznali jeho kamarády, rodinu i kraj Českomoravské divočiny, kde se rodí lidé pracovití, přímí a také tvrdohlaví, kteří – tak jako on – dokáží stát pevně na svém gruntu a svých zásadách a pro kamarády by dali ruku do ohně.

  Jedním z Honzových charakteristických rysů byla naprostá svobodomyslnost a neohroženost. Nesnášel jakýkoliv druh sevření nebo falešných konvencí. Do všeho se pouštěl s vervou. Ale jako správný horský vůdce nikdy nenechal nikoho na holičkách. Ba naopak. Dokázal povzbudit a vytáhnout mnohé z bryndy a dodat jim kuráže. At' byli mladší, nebo starší než on.

  Prožil jsem s ním mnoho v cizině, kde byl velmi zvídavý, lačný dobrodružství, poznávání místních zvyků a lidí. Nezapomenutelná s ním byla cesta do Japonska. Kam přišel, byl všude zdejší a štamgastem byl třeba i v Tokiu na Šindžuku.

  Po jeho náhlém skonu mi napsalo mnoho lidí z celého světa, kterým se zapsal do paměti. Ale i hornisté, kteří ho znali jen z mnoha videí, která si ale pouštěli třeba stokrát, a měli pocit, jako by ho znali osobně.

  Nikdy jsem nevěřil, že – jak se říká – „každý je nahraditelný''. Myslím, že je to právě naopak. Všechny vzpomínky na Honzéčka mne v tom jenom utvrzují. Bude nám chybět všem. Nejvíce jeho Petře a holkám, jeho blízkým, kamarádům, kolegům ze všech orchestrů a souborů, ve kterých hrál, které spoluvytvářel.

  Něco nevzniká z ničeho a něco se nemůže ztratit do nicoty. Tak o tom moudří filozofové píší odpradávna. To, že člověku nejsou dány schopnosti na to, aby si vzpomenul, odkud se zjevil a kam putuje jeho duše, musíme brát jako fakt. Ale věřím tomu, že to podstatné stejně nějakým skrytým smyslem poznáme. A tak to mám s Honzou-Zjevem a věřím, že nejsem s tímto pocitem sám. Jsem rád, že jsem mohl být s ním, že jsme se narodili do stejné doby, že jsme se mohli potkat. A zase se potkáme a poznáme.”

  Vzpomínka Radka Baboráka vyvolala velký ohlas, například hudebník a herec Zdeněk Dočekal poznamenal: “Radek Baborák to napsal krásně od srdce a o to více bolí to, že to není jen špatný sen, ze kterého se ráno probudím. Nikdy na tebe nezapomenu, můj příteli.”

  Připravil a na hřbitově fotografoval Ivo Havlík
  Ivo HAVLÍK
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v sobotu 15.5.2021 :
  V jihlavské zoologické zahradě se narodil dikobraz palawanský
  V zoologické zahradě v Jihlavě se narodilo mládě dikobraza palawanského. Tento druh hlodavce pochází z filipínskeho ostrova Palawan. Je býložravý, rád pobývá v norách, pod kořeny a v dutinách skal. Je ohrožený úbytkem přirozeného prostředí - kácením pralesů a také lovem pro maso.
 • Vydáno v sobotu 15.5.2021 :
  Festival Hudba tisíců Mahler Jihlava 2021 zahájí koncert Symfonie č. 7 v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a dirigenta Marka Štilce
  Již dvacátý jubilejní ročník festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava zahájí ve čtvrtek 20. května v 17 hodin koncert v jihlavském domě kultury zazní Symfonie č. 7 Gustava Mahlera v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a dirigenta Marka Štilce. Pořadatelé se stále snaží o udělení výjimky pro alespoň 50 diváků, koncert proběhne i na mnoha online platformách.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Výstava Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler v Jihlavě u příležitosti 110. výročí úmrtí skladatele Gustava Mahlera
  Výstava s titulem Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler bude od úterý 18. května k viděni v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. Kurátorem výstavy je Jiří Tichý. Vernisáž se z epidemiologických důvodů uskuteční pouze ONLINE v pondělí 17. května v 17 hodin na facebooku Domu Gustava Mahlera. Součástí bude hudebně výtvarná performance Vladimíra Kiseljova na znějící 4. větu Symfonie č. 1 Gustava Mahlera.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Z policejního deníku: policisté chytili zloděje dlažby; krádež notebooku a dalších věcí z auta; opilci skončili na záchytce
  Policisté z Kamenice nad Lipou dopadli zloděje kamenné dlažby z počátku dubna v Žirovnici na Pelhřimovsku. V době od konce března do neděle 4. dubna, tehdy neznámý pachatel odcizil u rybníka Budín dvaadvacet kamenných desek, čímž majiteli způsobil škodu přes patnáct tisíc korun. Policisté na základě získaných poznatků v rámci intenzivního prověřování policisté vypátrali ukradenou dlažbu a odhalili dva muže podezřelé z této trestné činnosti. Dlažbu si tak mohl vzít zpět její majitel a oběma mužům policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Dominanta Karlova náměstí v Třebíči bude do konce října zrekonstruovaná
  Pískovcové sousoší sv. Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí v Třebíči v nadživotní velikosti prochází restaurátorským zásahem Jana Vodáčka z Kamenného Malíkova. Socha včetně žulového soklu byla hodně znečištěna a vyžaduje důkladné vyčištění, drobné defekty, například na levá ruce sv. Cyrila, nebo žehnající ruka se musí opravit.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Linka 155, která zachraňuje životy, slaví svůj den. Na Vysočině loni záchranáři přijali více jak 87 tisíc tísňových volání
  Za loňský rok ošetřily posádky zdravotnických záchranných služeb v České republice pacienty při 963 130 událostech. Denně vyrazí zdravotníci na pomoc přibližně třem tisícům lidí. Z některé z výjezdových základen napříč republikou vyjede posádka v průměru každou půl minutu. Na začátku naprosté většiny těchto příběhů je trojmístné číslo vytočené na telefonu: 155. Na sobotu, se symbolickým datem 15. 5., připadl už pátý Den linky 155.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Na silnici I/38 u Havlíčkova Brodu začne oprava kanalizace odvodnění
  V závislosti na počasí, zahájí v pondělí 17. května Ředitelství silnic a dálnic opravu kanalizace odvodnění silnice I/38 v krajnici silnice při výjezdu z Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu. Jedná se o navazující úsek od současné provizorní komunikace v místě výstavby okružní křižovatky jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu v délce přibližně 200 metrů. V místě oprav se bude jezdit jedním pruhem a dopravu bude řídit semafor.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Celníci na Vysočině zajistili přes 26 tisíc cigaret bez platné tabákové nálepky
  V rámci celorepublikové kontrolní akce, jež byla zaměřena na značení tabákových výrobků v souvislosti se změnou sazby spotřební daně, zajistili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina 26 600 kusů cigaret.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  V Předíně zbourají most, doprava povede po provizorní komunikaci a řízena bude kyvadlově
  Demolici starého a následnou výstavbu nového mostu na silnici I/23, který v Předíně na Třebíčsku překlenuje říčku Brtnici, provede společnost Mitrenga-stavby, spol. s r.o. za 7,78 milionů korun bez DPH.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Z policejního deníku: recidivista s komplicem kradli mobily; nález munice z druhé světové války; krádež kola
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který ukradl v obchodním domě v Jihlavě zboží v hodnotě za více než třináct tisíc korun. Ve středu 12. května kolem třetí hodiny vzal společně se svým komplicem v prodejně dva mobilní telefony s boxy oba muži se snažili zboží z obchodu odnést bez zaplacení. Zastavil je ale pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muži vydali. Policisté odvezli oba na oddělení policie. Provedeným šetřením zjistili, že devětadvacetiletý muž kradl v obchodě navíc ještě v pondělí, kdy si před devátou hodinou dopoledne odnesl z prodejny telefony v hodnotě přes šest tisíc korun. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení. Jeho jednadvacetiletý spolupachatel je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  U Svatého Kříže na silnici I/38 se stala tragická nehoda, silnice již je plně průjezdná
  Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 13. května ve 13.40 hodin na silnici I/38 u odbočky na obec Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku. Při havárce zemřel řidič osobního auta. Silnice byla neprůjezdná asi do 20. hodiny z důvodu vyprošťování nákladního vozidla.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Pelhřimovské muzeum rekordů má ve sbírkách další přírůstek - půlmetrákový kuchyňský nůž
  Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově představilo pozoruhodný exponát, který mohou společně s několika stovkami dalších českých NEJ… obdivovat jeho návštěvníci. Největší kuchyňský nůž v České republice váží půl metráku a k jakékoliv manipulaci s ním - např. k dnes vyzkoušenému krájení melounu - je třeba tří chlapů! Do Pelhřimova – města rekordů si nůž našel cestu díky Václavu Louckému, v jehož hlavě se myšlenka kdysi zrodila. Pan šéfkuchař ho nechal vyrobit už v roce 1977, ale několik desetiletí ho nyní nikdo neviděl.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Lávka z Polanky v Třebíči typu Bailey Bridge do šrotu nepůjde
  Město Třebíč hledá nejlepší využití pro ocelovou montovanou lávku přes řeku Jihlavu, která ústí u vchodu do areálu koupaliště Polanka. Záměrem města je ponechat zajímavou konstrukci ve veřejném prostoru.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Svatojánská pouť na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou pod širým nebem
  Svatojánská pouť na Zelené hoře u barokního chrámu svatého Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou se letos bude ve dnech 15. - 16. května konat pod širým nebem. Důvodem jsou rozsáhlé opravy interiéru kostela a části ambitů.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Přes Českou republiku pojedou americké konvoje; přespí v Rančířově na Jihlavsku
  Šest stovek amerických vojáků se 190 kusy vojenské techniky postupně přejede přes Českou republiku z Německa na Slovensko od soboty 22. května do středy 26. května. Vojáci pojedou do Maďarska na mezinárodní cvičení Saber Guardian 2021, které je součástí aliančního cvičení NATO Defender Europe 2021.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Prvních čtyři sta metrů obchvatu Osové Bítýšky už je uvolněn pro dopravu
  Když Ředitelství silnic a dálnic na počátku dubna obnovilo práce na obchvatu Osové Bítýšky, pracovalo se zejména na vozovce I/37 v první části obchvatu směrem od Žďáru nad Sázavou. Nyní již je na tento 400 metrů dlouhý úsek, od napojení původní silnice I/37 u vlakového nádraží po nově vybudovanou křižovatku obchvatu se silnicí II/390, převedena doprava pro veřejnost.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  U příležitosti Světového dne boje proti mozkové mrtvici bude v sobotu Mariánský sloup v Jihlavě svítit narůžovo
  Světový den boje proti mozkové mrtvici letos připadne na sobotu 15. května. Jihlava stejně jako celá řada dalších měst se připojila k iniciativě upozorňující na problematiku cévní mozkové příhody, která je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku a proto Mariánský - morový - sloup na Masarykově náměstí bude v sobotu 15. května od 15 hodin růžově osvícen.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Zfetovaný opilec z Hrotovic za jízdu v nepříčetnosti, při níž u Stonařova zmrzačil dva lidi, dostal šest let
  Celkem šest let stráví ve vězení patnáctkrát soudně trestaný Lukáš Spielvogel z Hrotovic na Třebíčsku. Rozhodl o tom ve středu 12. května odvolací soud v Brně.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Z policejního deníku: distributorovi drog až pět let za mřížemi; krádež katalyzátoru; šestnáctiletý chodec skončil po střetu s autobusem v brněnské nemocnici
  Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání sedmadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval dalším lidem na různých místech Jihlavy přibližně od loňského podzimu. Zájemci si od něho pervitin zejména kupovali, někdy jim drogu poskytl za různé protislužby. Rozdistribuoval desítky gramů pervitinu. Kriminalisté podezřelého muže dopadli na základě operativního šetření, stíhán je na svobodě a případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Puma Líla se začala opalovat a když má náladu, předvede svou ladnou krásu návštěvníkům
  Puma Líla z táborské zoologické zahrady se chová jako pravá kočičí dáma. První teplejší sluneční paprsky ji přiměly opustit své útulné zázemí v ubikaci a stále častěji vyrážet na procházky po svém velkorysém venkovním výběhu. Jako by se snažila trochu se před příchodem léta ještě opálit. Pro návštěvníky je to jedinečná možnost, kdy mohou tuto jinak spíše plachou kočkovitou šelmu obdivovat. Pokud se Líle zalíbí, nemá problém zaujmout postoj modelky a chvíli fotografům zapózovat. Ale pozor, pokud se jí někdo nelíbí nebo se jí dokonce pokusí vylekat. To své rozčilení dokáže dát hodně hlasitě najevo. Hlavně pozdě večer nebo brzo ráno se z ní stává nefalšovaný lovec, který dokáže na útok ze zálohy číhat i dlouhé desítky minut.
Další články vydané ve dnech 1. 5. 2021 - 16. 5. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
2. 5. 2021 - Co je Církev Kristova? A kdo jsou křesťané?

8. 4. 2021 - Očkování a testování? Je to hřích, který nás může stát věčný život?

29. 3. 2021 - Jak astrologie funguje, vidíme nejlépe na vyšších horoskopech materialistů

29. 3. 2021 - Smysl života? Hledání správných dveří na konci průchodu!

19. 3. 2021 - Kde se vzaly davy oddaných dnešní diktatuře? Byly tu vždy – stačí si jen osvěžit paměť!

15. 3. 2021 - Je třeba v první řadě hledat léky, nikoli zlikvidovat ekonomiku, brát lidem svobodu a dusit je už rok stanným právem!

14. 3. 2021 - Tajemství české svatováclavské koruny i špatně provedených korunovací

5. 3. 2021 - Jsou politici upsáni Zlému? Ano, ale skoro všichni už dávno předtím, než do politiky vstoupili!

1. 3. 2021 - Protože jsi zápasil s Bohem i s lidmi – a přemohl jsi je!

27. 2. 2021 - Lunární staročeský kalendář na březen roku 2021


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...