Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 8983 dnů

Dnes je 16. květen
(3. květen církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 5.:
Neděle po Nanebevstoupení Páně Sv. Jana Nepomuckého, mučedníka, patrona zemí Koruny české Sv. Ubalda, biskupa a vyznavače
 • 2.5.2021:
  Z policejního deníku: motorkáře po nehodě transportoval do nemocnice vrtulník; muž úmyslně zneužil tísňovou linku
  Dvaačtyřicetiletý muž na motocyklu Yamaha TDM 850 projížděl v sobotu 1. května v 16.15 hodin po silnici II/388 k Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku a při projíždění levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy, následně dostal smyk, převrátil se na levý bok a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do směrového sloupku a následně spadl do travnatého silničního příkopu. Řidič utrpěl při nehodě zranění, pro které byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Výsledek dechové zkoušky na alkohol byl negativní. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu ve výši 50 tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
  Noční nehoda na dálnici D1 se obešla bez zranění
  Policisté přijali v sobotu 1. května deset minut před druhou hodinou v noci oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 na 159,5 kilometru ve směru jízdy na Brno. Devětačtyřicetiletý Rumun ještě s třemi spolujezdci projížděl v pravém jízdním pruhu s osobním autem Škoda Octavia. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a jiným okolnostem, které je možno předvídat, a došlo ke střetu pravé přední části jeho vozidla s levou zadní částí přívěsu, který byl zapojen do jízdní soupravy s osobním automobilem VW Passat s německou registrační značkou. Řidič tohoto vozidla jel v tu chvíli v pravém jízdním pruhu před ním. Po tomto střetu došlo k neřízenému smyku osobního auta Škoda a vozidlo se začalo otáčet směrem vpravo, kdy přejelo přes pravý jízdní pruh na zpevněnou krajnici a vjelo do travnatého příkopu, kde narazilo do oplocení a zůstalo stát proti směru jízdy. Jízdní souprava, složená z osobního automobilu VW Passat a přívěsu, vlivem tohoto střetu vjela do levého jízdního pruhu. Řidič se snažil situaci zvládnout, ale dostal neřízený smyk, přejel přes pravý jízdní pruh, dále zpevněnou krajnici a narazil do svodidel. Po nárazu odpojil od vozidla připojený přívěs, který narazil do travnatého příkopu a oplocení. Policisté u obou řidičů provedli dechové zkoušky s negativními výsledky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

  Silně opilý muž odjel od nehody, později se na místo vrátil
  Policisté přijali v sobotu 1. května krátce před půl šestou večer oznámení o nehodě, která se stala v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku na silnici II/150 v místě tříramenné křižovatky s místní komunikací. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla Renault Thalia jedoucí po přímém úseku komunikace v mírném stoupání ve směru od Světlé nad Sázavou na Havlíčkův Brod hodlal odbočovat vlevo a při odbočování nedal přednost v jízdě řidičce osobního vozu Suzuki Ignis, která jela v opačném směru jízdy. Následně došlo ke střetu vozidel, kdy řidič Renaultu po nehodě vozidlem odjel. Řidička vozidla Suzuki setrvala na místě. Následně se řidič osobního vozu vrátil zpět na místo nehody. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na obou vozidlech v celkové výši 43 tisíc korun. U řidičky vozidla Suzuki byla provedena dechová zkouška přístrojem s negativním výsledkem. U řidiče vozidla Renault byla provedena dechová zkouška, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,94 promile alkoholu v dechu u prvního měření. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 2,75 a 2,98 promile alkoholu v dechu. Řidiči vozidla Renault policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

  Řidič si spletl pedály a způsobil dopravní nehodu
  Policisté přijali v sobotu 1. května pět minut před jedenáctou hodinou dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Jihlavě. Řidič osobního vozidla tovární značky Peugeot 307 projížděl v Jihlavě po ulici Nová ve směru k ulici Stamicova. Jednapadesátiletý muž, jednalo se o cizího státního příslušníka, se za jízdy nechoval dostatečně ohleduplně a ukázněně a plně se nevěnoval řízení vozidla, kdy si v křižovatce s ulicí Stamicova spletl ve vozidle pedály a projel křižovatku přímo a přes obrubník a chodník vyjel mimo vozovku a narazil přední částí vozidla Peugeot do tarasu a vchodu do domu na této ulici. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Při dopravní nehodě si řidič způsobil lehké zranění, a byl na místě nehody ošetření posádkou zdravotnické záchranné služby bez nutnosti dalšího léčení nebo vyšetření. K jinému zranění nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 40 tisíc korun. Věc dopravní nehody policisté na místě vyřešili s řidičem uložením pokuty v příkazním řízení.

  Řidička nezvládla průjezd kruhovým objezdem
  Policisté přijali v sobotu 1. května krátce po druhé hodině v noci oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Humpolci na Pelhřimovsku na silnici II/ 347 u křižovatky ulic Jana Zábrany, Čejovská, Lužická a Kamarytova. Dvacetiletá řidička s osobním vozidlem Suzuki jela ve směru od Dolního náměstí směrem na ulici Kamarytova v obci Humpolec. Při vyjíždění z kruhového objezdu nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem a na mokré vozovce nezvládla řízení. S vozidlem vjela vpravo mimo pozemní komunikaci, kde narazila do sloupu pouličního osvětlení a poškodila jej. Ke zranění osob nedošlo. Alkohol u řidičky vyloučila provedená dechová zkouška. Věc nehody policisté na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.

  Muž úmyslně zneužil tísňovou linku
  V sobotu 1. května časně ráno deset minut po půl čtvrté telefonoval z mobilního telefonu na linku tísňového volání 158 muž, který policistům oznámil, že na jedné z ubytoven v Pelhřimově dochází k závažnému mravnostnímu trestnému činu. Policisté vyjeli na místo a šetřením zjistili, že oznámení se nezakládá na pravdě a oznamovatel si celou věc vymyslel. Policistům se podařilo volajícího zadržet. U muže policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,11 promile alkoholu v dechu. Dalším šetřením policisté zjistili, že smyšlené oznámení se mělo týkat ženy, která se s ním před časem rozešla. Třiadvacetiletý muž je podezřelý z přestupku, který policisté zadokumentují a předají Českému telekomunikačnímu úřadu, který může za porušení zákona o elektronických komunikacích uložit vysokou pokutu.

  Každé volání na tísňovou linku 158 se pomocí moderních technologií nahrává, takže každé zlomyslné nebo bezdůvodné volání lze snadno dohledat a následně použít jako důkaz v případě prokazování zneužití tísňové linky. Zneužití linky tísňového volání může mít vážné následky. V době, kdy složky vyjíždějí na smyšlené volání, může jejich okamžitou pomoc potřebovat někdo jiný na jiném místě. Osoba, která zneužije linku tísňového volání, porušuje zákon o elektronických komunikacích v rovině přestupkového jednání, za což lze uložit pokutu ve výši 200 tisíc korun.

  Zloděj z garáže sebral pneumatiky a další věci
  Policisté zadokumentovali případ krádeže vloupáním od garáže v Třebíči. Zatím neznámý pachatel v přesně nezjištěné době v období od 10. dubna do 1. května překonal uzamčení vrat garáže, ze které následně odcizil uložené věci. Zmizely čtyři pneumatiky, čtyři obaly na pneumatiky, akumulační vrtačka XT-Lina, pracovní brašna a další příslušenství. Majiteli zloděj způsobil škodu v celkové výši přesahující 26 tisíc korun. Policisté místo ohledali, zajistili upotřebitelné stopy a po pachateli krádeže pátrají. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže vloupáním.

  Žena okradla silně podnapilého muže
  Policisté v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku dokumentují případ krádeže, kterou má na svědomí sedmatřicetiletá žena. Ve čtvrtek 29. dubna v nočních hodinách tato žena v Bystřici nad Pernštejnem na dětském hřišti za bytovým domem využila značné podnapilosti muže, který zde ležel na zemi. Žena vyndala z jeho pravé zadní kapsy kalhot koženkovou peněženku černé barvy, ze které následně odcizila finanční hotovost ve výši 2 100 korun, slevové kartičky a peněženku zanechala na místě. Poté muži vyndala a odcizila z pravé přední kapsy mobilní telefon s kreditem ve výši 100 korun a paměťovou kartu. Muži způsobila krádeží peněz a věcí celkovou škodu ve výši 3 600 korun. Žena je důvodně podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se dále zabývají.
  - red -
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v sobotu 15.5.2021 :
  V jihlavské zoologické zahradě se narodil dikobraz palawanský
  V zoologické zahradě v Jihlavě se narodilo mládě dikobraza palawanského. Tento druh hlodavce pochází z filipínskeho ostrova Palawan. Je býložravý, rád pobývá v norách, pod kořeny a v dutinách skal. Je ohrožený úbytkem přirozeného prostředí - kácením pralesů a také lovem pro maso.
 • Vydáno v sobotu 15.5.2021 :
  Festival Hudba tisíců Mahler Jihlava 2021 zahájí koncert Symfonie č. 7 v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a dirigenta Marka Štilce
  Již dvacátý jubilejní ročník festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava zahájí ve čtvrtek 20. května v 17 hodin koncert v jihlavském domě kultury zazní Symfonie č. 7 Gustava Mahlera v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a dirigenta Marka Štilce. Pořadatelé se stále snaží o udělení výjimky pro alespoň 50 diváků, koncert proběhne i na mnoha online platformách.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Výstava Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler v Jihlavě u příležitosti 110. výročí úmrtí skladatele Gustava Mahlera
  Výstava s titulem Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler bude od úterý 18. května k viděni v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. Kurátorem výstavy je Jiří Tichý. Vernisáž se z epidemiologických důvodů uskuteční pouze ONLINE v pondělí 17. května v 17 hodin na facebooku Domu Gustava Mahlera. Součástí bude hudebně výtvarná performance Vladimíra Kiseljova na znějící 4. větu Symfonie č. 1 Gustava Mahlera.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Z policejního deníku: policisté chytili zloděje dlažby; krádež notebooku a dalších věcí z auta; opilci skončili na záchytce
  Policisté z Kamenice nad Lipou dopadli zloděje kamenné dlažby z počátku dubna v Žirovnici na Pelhřimovsku. V době od konce března do neděle 4. dubna, tehdy neznámý pachatel odcizil u rybníka Budín dvaadvacet kamenných desek, čímž majiteli způsobil škodu přes patnáct tisíc korun. Policisté na základě získaných poznatků v rámci intenzivního prověřování policisté vypátrali ukradenou dlažbu a odhalili dva muže podezřelé z této trestné činnosti. Dlažbu si tak mohl vzít zpět její majitel a oběma mužům policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Dominanta Karlova náměstí v Třebíči bude do konce října zrekonstruovaná
  Pískovcové sousoší sv. Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí v Třebíči v nadživotní velikosti prochází restaurátorským zásahem Jana Vodáčka z Kamenného Malíkova. Socha včetně žulového soklu byla hodně znečištěna a vyžaduje důkladné vyčištění, drobné defekty, například na levá ruce sv. Cyrila, nebo žehnající ruka se musí opravit.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Linka 155, která zachraňuje životy, slaví svůj den. Na Vysočině loni záchranáři přijali více jak 87 tisíc tísňových volání
  Za loňský rok ošetřily posádky zdravotnických záchranných služeb v České republice pacienty při 963 130 událostech. Denně vyrazí zdravotníci na pomoc přibližně třem tisícům lidí. Z některé z výjezdových základen napříč republikou vyjede posádka v průměru každou půl minutu. Na začátku naprosté většiny těchto příběhů je trojmístné číslo vytočené na telefonu: 155. Na sobotu, se symbolickým datem 15. 5., připadl už pátý Den linky 155.
 • Vydáno v pátek 14.5.2021 :
  Na silnici I/38 u Havlíčkova Brodu začne oprava kanalizace odvodnění
  V závislosti na počasí, zahájí v pondělí 17. května Ředitelství silnic a dálnic opravu kanalizace odvodnění silnice I/38 v krajnici silnice při výjezdu z Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu. Jedná se o navazující úsek od současné provizorní komunikace v místě výstavby okružní křižovatky jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu v délce přibližně 200 metrů. V místě oprav se bude jezdit jedním pruhem a dopravu bude řídit semafor.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Celníci na Vysočině zajistili přes 26 tisíc cigaret bez platné tabákové nálepky
  V rámci celorepublikové kontrolní akce, jež byla zaměřena na značení tabákových výrobků v souvislosti se změnou sazby spotřební daně, zajistili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina 26 600 kusů cigaret.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  V Předíně zbourají most, doprava povede po provizorní komunikaci a řízena bude kyvadlově
  Demolici starého a následnou výstavbu nového mostu na silnici I/23, který v Předíně na Třebíčsku překlenuje říčku Brtnici, provede společnost Mitrenga-stavby, spol. s r.o. za 7,78 milionů korun bez DPH.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Z policejního deníku: recidivista s komplicem kradli mobily; nález munice z druhé světové války; krádež kola
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který ukradl v obchodním domě v Jihlavě zboží v hodnotě za více než třináct tisíc korun. Ve středu 12. května kolem třetí hodiny vzal společně se svým komplicem v prodejně dva mobilní telefony s boxy oba muži se snažili zboží z obchodu odnést bez zaplacení. Zastavil je ale pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muži vydali. Policisté odvezli oba na oddělení policie. Provedeným šetřením zjistili, že devětadvacetiletý muž kradl v obchodě navíc ještě v pondělí, kdy si před devátou hodinou dopoledne odnesl z prodejny telefony v hodnotě přes šest tisíc korun. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení. Jeho jednadvacetiletý spolupachatel je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  U Svatého Kříže na silnici I/38 se stala tragická nehoda, silnice již je plně průjezdná
  Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 13. května ve 13.40 hodin na silnici I/38 u odbočky na obec Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku. Při havárce zemřel řidič osobního auta. Silnice byla neprůjezdná asi do 20. hodiny z důvodu vyprošťování nákladního vozidla.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Pelhřimovské muzeum rekordů má ve sbírkách další přírůstek - půlmetrákový kuchyňský nůž
  Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově představilo pozoruhodný exponát, který mohou společně s několika stovkami dalších českých NEJ… obdivovat jeho návštěvníci. Největší kuchyňský nůž v České republice váží půl metráku a k jakékoliv manipulaci s ním - např. k dnes vyzkoušenému krájení melounu - je třeba tří chlapů! Do Pelhřimova – města rekordů si nůž našel cestu díky Václavu Louckému, v jehož hlavě se myšlenka kdysi zrodila. Pan šéfkuchař ho nechal vyrobit už v roce 1977, ale několik desetiletí ho nyní nikdo neviděl.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Lávka z Polanky v Třebíči typu Bailey Bridge do šrotu nepůjde
  Město Třebíč hledá nejlepší využití pro ocelovou montovanou lávku přes řeku Jihlavu, která ústí u vchodu do areálu koupaliště Polanka. Záměrem města je ponechat zajímavou konstrukci ve veřejném prostoru.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.5.2021 :
  Svatojánská pouť na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou pod širým nebem
  Svatojánská pouť na Zelené hoře u barokního chrámu svatého Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou se letos bude ve dnech 15. - 16. května konat pod širým nebem. Důvodem jsou rozsáhlé opravy interiéru kostela a části ambitů.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Přes Českou republiku pojedou americké konvoje; přespí v Rančířově na Jihlavsku
  Šest stovek amerických vojáků se 190 kusy vojenské techniky postupně přejede přes Českou republiku z Německa na Slovensko od soboty 22. května do středy 26. května. Vojáci pojedou do Maďarska na mezinárodní cvičení Saber Guardian 2021, které je součástí aliančního cvičení NATO Defender Europe 2021.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Prvních čtyři sta metrů obchvatu Osové Bítýšky už je uvolněn pro dopravu
  Když Ředitelství silnic a dálnic na počátku dubna obnovilo práce na obchvatu Osové Bítýšky, pracovalo se zejména na vozovce I/37 v první části obchvatu směrem od Žďáru nad Sázavou. Nyní již je na tento 400 metrů dlouhý úsek, od napojení původní silnice I/37 u vlakového nádraží po nově vybudovanou křižovatku obchvatu se silnicí II/390, převedena doprava pro veřejnost.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  U příležitosti Světového dne boje proti mozkové mrtvici bude v sobotu Mariánský sloup v Jihlavě svítit narůžovo
  Světový den boje proti mozkové mrtvici letos připadne na sobotu 15. května. Jihlava stejně jako celá řada dalších měst se připojila k iniciativě upozorňující na problematiku cévní mozkové příhody, která je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku a proto Mariánský - morový - sloup na Masarykově náměstí bude v sobotu 15. května od 15 hodin růžově osvícen.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Zfetovaný opilec z Hrotovic za jízdu v nepříčetnosti, při níž u Stonařova zmrzačil dva lidi, dostal šest let
  Celkem šest let stráví ve vězení patnáctkrát soudně trestaný Lukáš Spielvogel z Hrotovic na Třebíčsku. Rozhodl o tom ve středu 12. května odvolací soud v Brně.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Z policejního deníku: distributorovi drog až pět let za mřížemi; krádež katalyzátoru; šestnáctiletý chodec skončil po střetu s autobusem v brněnské nemocnici
  Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání sedmadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval dalším lidem na různých místech Jihlavy přibližně od loňského podzimu. Zájemci si od něho pervitin zejména kupovali, někdy jim drogu poskytl za různé protislužby. Rozdistribuoval desítky gramů pervitinu. Kriminalisté podezřelého muže dopadli na základě operativního šetření, stíhán je na svobodě a případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 12.5.2021 :
  Puma Líla se začala opalovat a když má náladu, předvede svou ladnou krásu návštěvníkům
  Puma Líla z táborské zoologické zahrady se chová jako pravá kočičí dáma. První teplejší sluneční paprsky ji přiměly opustit své útulné zázemí v ubikaci a stále častěji vyrážet na procházky po svém velkorysém venkovním výběhu. Jako by se snažila trochu se před příchodem léta ještě opálit. Pro návštěvníky je to jedinečná možnost, kdy mohou tuto jinak spíše plachou kočkovitou šelmu obdivovat. Pokud se Líle zalíbí, nemá problém zaujmout postoj modelky a chvíli fotografům zapózovat. Ale pozor, pokud se jí někdo nelíbí nebo se jí dokonce pokusí vylekat. To své rozčilení dokáže dát hodně hlasitě najevo. Hlavně pozdě večer nebo brzo ráno se z ní stává nefalšovaný lovec, který dokáže na útok ze zálohy číhat i dlouhé desítky minut.
Další články vydané ve dnech 1. 5. 2021 - 16. 5. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
2. 5. 2021 - Co je Církev Kristova? A kdo jsou křesťané?

8. 4. 2021 - Očkování a testování? Je to hřích, který nás může stát věčný život?

29. 3. 2021 - Jak astrologie funguje, vidíme nejlépe na vyšších horoskopech materialistů

29. 3. 2021 - Smysl života? Hledání správných dveří na konci průchodu!

19. 3. 2021 - Kde se vzaly davy oddaných dnešní diktatuře? Byly tu vždy – stačí si jen osvěžit paměť!

15. 3. 2021 - Je třeba v první řadě hledat léky, nikoli zlikvidovat ekonomiku, brát lidem svobodu a dusit je už rok stanným právem!

14. 3. 2021 - Tajemství české svatováclavské koruny i špatně provedených korunovací

5. 3. 2021 - Jsou politici upsáni Zlému? Ano, ale skoro všichni už dávno předtím, než do politiky vstoupili!

1. 3. 2021 - Protože jsi zápasil s Bohem i s lidmi – a přemohl jsi je!

27. 2. 2021 - Lunární staročeský kalendář na březen roku 2021


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...