Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 9023 dnů

Dnes je pátek 25. červen
(12. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 6.:
Pátek po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Viléma, opata Sv. Ivana, poustevníka
 • 9.5.2021:
  Z policejního deníku: zloděj ukradl zboží za 45 tisíc; motorkář se po nehodě těžce zranil; silně opilý cizinec v Jihlavě boural
  Zatím neznámý zloděj v přesně nezjištěnou dobu od 7. května do 8. května na ulici Lipnická v Havlíčkově Brodě rozbil cihlou skleněnou výplň výlohy prodejny se smíšeným zbožím. Následně vniknul do prodejny a z regálů a prodejního pultu v prodejně ukradl více než 200 krabiček cigaret různých značek, téměř 200 kusů cukrovinek různých druhů, čtyři lahve vodky a finanční hotovost včetně plastového mincovníku. Zloděj tak způsobil škodu v celkové výši 45 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Motocyklista se při nehodě těžce zranil
  Policisté přijali v sobotu 8. května ve 20 hodin oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III/34731 ve Světlé nad Sázavou na ulici Lánecká na Havlíčkobrodsku. "Pětatřicetiletý řidič motocyklu jedoucí ve směru jízdy na obec Horní Březinka v místě táhlé levotočivé zatáčky v mírném stoupání za dosud nezjištěných příčin ztratil kontrolu nad řízením motocyklu, přičemž přejel vpravo mimo komunikaci na vyvýšený obrubník a následně v prostoru vjezdu k domu narazil přední stranou motocyklu do betonové podezdívky pletivového oplocení. Při nehodě došlo k těžkému zranění řidiče motocyklu, který byl na místě dopravní nehody prvotně ošetřen ve vozidle zdravotnické záchranné služby a následně transportován vrtulníkem do nemocnice v Hradci Králové k dalšímu ošetření", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke jinému zranění osob nedošlo. Vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče motocyklu nebylo možno provést dechovou zkoušku přístrojem na případnou přítomnost alkoholu v dechu, a proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Dalším ohledáním místa dopravní nehody bylo zjištěno, že řidič motocyklu neužil ochrannou přilbu, jel s motocyklem bez platné technické kontroly a u tohoto motocyklu neměl sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla – povinné ručení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 14 500 korun. Věc dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

  Řidič u Stáje dostal smyk a narazil do stromu vyvráceného na silnici
  Policisté přijali v pátek 7. května deset minut po patnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/353 u obce Stáj na Jihlavsku. "Dvaatřicetiletý řidič osobního auta značky Škoda Octavia projížděl po silnici ve směru jízdy od Rudolce na Žďársku ke Stáji na Jihlavsku. "Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce i přes intenzivní brždění s vozidlem nestihl zastavit před stromem, který ležel vyvrácený na vozovce. Osobní vůz do stromu narazil. Ke zranění osob nedošlo", uvedla Dana Čírtková. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši 100 tisíc korun. Vozidlo zůstalo po nárazu do stromu nepojízdné. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem uložením pokuty v příkazním řízení.

  Silně opilý cizinec v Jihlavě boural
  V neděli 9. května časně ráno kolem jedné hodiny přijali policisté oznámení o nehodě, která se stala v Jihlavě komunikaci III/01945 na ulici Rantířovská. "Pětadvacetiletý řidič – jednalo se o cizího státního příslušníka - projížděl v motorovém vozidle Renault Master s rumunskou registrační značkou ve směru jízdy od parkoviště prodejny, se nechoval ohleduplně a ukázněně, neřídil se pravidly silničního provozu, kdy přejel přes chodník, následně přes travnatý pás, kde si poškodil o obrubník palivovou nádrž a následně pokračoval po ulici Rantířovská k ulici Žižkova a poté zaparkoval vozidlo u čerpací stanice. Tento muž se poté choval na čerpací stanici nevhodně a narušoval zde veřejný pořádek, neuposlechl výzvy policistů, proto přivolaná policejní hlídka musela použít donucovací prostředky, aby muže zpacifikovala", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. V místě nehody policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,17 promile alkoholu v dechu řidiče. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,10 promile alkoholu v dechu řidiče. Poté cizinec putoval k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda na vozidle byla na místě dopravní nehody odhadnuta na pět tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Řidička nedala přednost v jízdě
  Policisté přijali v sobotu 8. května kolem půl jedné odpoledne oznámení o dopravní nehodě v Pelhřimově. "Sedmatřicetiletá řidička osobního automobilu VW Touran projížděla po místní komunikaci ulice Vnitřní směrem k místní komunikaci ulice tř. Legií a na křižovatce u domu nedala přednost v jízdě zprava po hlavní komunikaci jedoucímu osobnímu automobilu Nissan Almera. V prostoru křižovatky došlo ke střetu vozidel", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu u obou účastníků provedli policisté na místě a jejich výsledek byl negativní. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 11 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření.

  Cyklistu zachytilo vozidlo a utrpěl zranění
  Policisté přijali v pátek 7. května oznámení o nehodě, která se měla stát na Třebíčsku. Dvaatřicetiletý řidič s osobním motorovým vozidlem Hyundai projížděl po pozemní komunikaci silnici III/3935 ve směru jízdy od obce Senorady k obci Mohelno, kdy deset minut po osmnácté hodině způsobil v katastru obce Mohelno dopravní nehodu. "Řidič se nechoval ohleduplně a ukázněně a při předjíždění ohrozil cyklistu, který jel na svém jízdním kole vpravo při pravém okraji komunikace ve směru na Mohelno. Došlo ke střetu pravého zpětného zrcátka jedoucího vozu Hyundai s jedoucím cyklistou, který byl po střetu sražen na komunikaci. Řidič na místě dopravní nehody nezastavil a z místa odjel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl letecky transportován vrtulníkem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na jízdním kole a vozidle Hyundai v celkové výši 4 000 korun. Případem se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Třebíč, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví z nedbalosti.

  Zloděj ukradl ze stodoly motocykl
  Policisté z Velkého Meziříčí se zabývají prověřováním případu krádeže, která se stala v přesně nezjištěnou dobu v období od 27. dubna do 7. května. "Neznámý pachatel odcizil z volně přístupné stodoly nacházející se na oploceném pozemku u rodinného domu v obci na Žďársku bez užití násilí motocykl Jawa 175. Motocykl byl červené barvy a bez registrační značky, Majiteli motocyklu vznikla krádeží škoda ve výši 20 000 korun", uvedla D. Čírtková. Policisté případ zadokumentovali a zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

  Řidič měl pozitivní dechovou zkoušku
  Policisté z Třebíče v rámci běžného výkonu služby prováděli dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. V pátek 7. května ráno patnáct minut po osmé hodině kontrolovali v rámci silniční kontroly osobní vozidlo Peugeot. Jeho řidič s vozidlem projížděl z ulice Spojenců na ulici Bartuškova, kde ho předepsaným způsobem zastavila policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 0,60 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,63 promile alkoholu v dechu. Jednatřicetiletý řidič s naměřenými hodnotami na místě souhlasil a doznal požití alkoholických nápojů. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Protiprávní jednání řidiče policisté zadokumentovali a oznámí jej do správního řízení.
  Pokud je výše alkoholu v krvi nižší než jedno promile, pak se řidič dopustí přestupku, který lze projednat pouze ve správním řízení a hrozí za něj sankce ve výši až 20 000 korun a zákazem řízení motorových vozidel na 6 měsíců až 12 měsíců. Pokud je však výše alkoholu v krvi vyšší než jedno promile, pak se řidič dopustí trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest nebo trest zákazu činnosti.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 19:53 hodin:
  Koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem doplnila nová skluzavka
  Na koupališti v Bystřici nad Pernštejnem byla naistalována nová dvacetimetrová skluzavka. S jejím uvedením do provozu včetně samotného otevření areálu koupaliště se počítá každým dnem, aby nová atrakce mohla návštěvníkům sloužit již tuto letní sezonu
 • Vydáno dnes v 19:36 hodin:
  V jaderné elektrárně Dukovany vzniklo největší parkoviště s fotovoltaickou elektrárnou u nás
  Energetici dokončili výstavbu největší tuzemské fotovoltaiky zastřešující parkoviště, tzv. carport. Použity byly oboustranné panely, jejichž spodní strana využívá odrazu světelných paprsků od zaparkovaných aut. Nový bezemisní zdroj díky svému výkonu 831 kWp vyrobí cca 850 MWh elektřiny ročně, což pokryje celoroční spotřebu téměř tří stovek domácností.
 • Vydáno dnes v 19:30 hodin:
  Do barokních kašen na jihlavském náměstí po opravě opět tryská voda
  Voda v kašnách na Masarykově náměstí v Jihlavě se znečistila kvůli poruše na přívodu elektřiny a horkému počasí. Závada je již odstraněna a kašny se začaly ve čtvrtek 24. června opět napouštět.
 • Vydáno ve čtvrtek 24.6.2021 :
  Muži byli obviněni z trestných činů
  Kriminalisté třebíčského územního odboru zahájili trestní stíhání ve věci napadení, ke kterému došlo v sobotu 5. června v Třebíči. Napadený muž utrpěl při agresivním útoku vážné zranění, které si vyžádalo několikadenní hospitalizaci v nemocnici. Kriminalisté zadrželi včera dva podezřelé muže. Jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby, druhý zadržený muž byl obviněn ze spáchání přečinu.
 • Vydáno ve čtvrtek 24.6.2021 :
  Z policejního deníku: krádež lešení za 200 tisíc; krádež sena; opilá žena se pořezala na ruce
  Haki lešení na parkovišti před budovou úřadu v obci Hořice u Humpolce na Pelhřimovsku ukradl od večera v pondělí 14. června do pátku 18. června neznámý zloděj. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes dvě stě tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli nadále pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno ve čtvrtek 24.6.2021 :
  Táborští vlci vypadají jako hodní mazlíčci, občas ale dokáží pěkně vycenit zuby
  Jako neškodní domácí mazlíčci vypadají většinu času vlčí bratři z táborské zoologické zahrady. Vlci arktičtí Argo, Matěj, Bard a Jack jsou sice velmi hraví a nejraději by se jen mazlili. Ostatně jako mláďata byli odkojeni na novorozenecké láhvi, takže jsou na lidskou přítomnost zvyklí. Občas se ale i u nich projeví lovecké pudy, například když je něco nazlobí. Pak dokáží pěkně vycenit své ostré zuby.
 • Vydáno ve čtvrtek 24.6.2021 :
  S větrníkem do větrníku v Třebíči
  Za větrník na větrník - to je název akce, kterou chce město Třebíč ve spolupráci se sedmi třebíčskými kavárnami a cukrárnami zviditelnit nově otevřenou zrekonstruovanou památku. Větrný mlýn na Kanciborku a jeho expozice budou otevřeny pro veřejnost v pátek 25. června. Kdo si od tohoto dne koupí v uvedených cukrárnách kulatý zákusek s vlaječkou a logem větrníku a přijde s ní na prohlídku mlýna, bude mít vstup zdarma.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Vedení města Jihlavy zve zástupce České pošty na jednání zastupitelů
  Na 20. zasedání Zastupitelstva města Jihlavy v úterý 29. června 2021 pozvala primátorka Jihlavy Karolína Koubová zástupce České pošty. Chce, aby pošta všem zastupitelům podrobně vysvětlila svoje záměry se slučováním a uzavíráním poboček.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Děti bez mobilu sestavily v Pelhřimově rekordní mapu ČR z dílků puzzle
  Mapa z 5060 dílků a s rozměry 21,12 x 11,83 metrů byla ve středu 23. června zapsána do České knihy rekordů. Její složení trvalo sedmi školákům a čtyřem dospělým bez deseti minut tři hodiny. Rekord je v tomto případě ale až druhořadou záležitostí.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Z policejního deníku: neznámý vandal posprejoval fasádu; někdo rozbil okno auta; opilý řidič boural
  Neznámý vandal počmáral v době od středečního rána 16. června do čtvrtečního odpoledne 17. června fasádu budovy na náměstí 9. května v Lukách nad Jihlavou. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Předprodej na Prázdniny v Telči je v plném proudu; festival láká na Karla Plíhala, Mňágu nebo Tatabojs
  Sedmnáct dní plných koncertů a divadelních představení opět nabídne festival Prázdniny v Telči, který letos odstartuje v pátek 30. července. Na čtyřech festivalových scénách vystoupí téměř stovka hudebníků, především kultovních folkových jmen jako je Karel Plíhal, Druhá Tráva nebo Vlasta Redl. Scénu na Panském dvoře letos oživí Mňága & Žďorp, Cirk La Putyka a Tatabojs, kteří letos dostali Anděla za skupinu roku.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Dětský primař dr. Houštěk: Vakciny jsou používány zatím v nouzovém režimu a tudíž je třeba u vakcinace dětí opatrnost!
  Všechny současné vakciny jsou v použití takzvaného nouzového režimu a proto je třeba při zamýšlené vakcinaci dětí proti covid-19 opatrnosti. Soudí tak primař dětského oddělení nemocnice v Pelhřimově MUDr. Stanislav Houštěk.
 • Vydáno ve středu 23.6.2021 :
  Táborská zoologická zahrada v sobotu oslaví šesté narozeniny; návštěvníky čeká bohatý program, soutěže i rozlučka s jedním zvířetem
  Atraktivní a bohatý program na tuto soboru 26. června pro své návštěvníky připravila táborská zoologická zahrada. Společně se svými příznivci oslaví své šesté narozeniny. Návštěvníky čeká bohatý program plný soutěží o zajímavé ceny, speciální komentovaná krmení i zahájení nové fotografické soutěže. Zároveň půjde o jednu z posledních možností rozloučit se s jedním zvířetem, které už za pár dnů zamíří do svého nového domova v zahraničí.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Do muzeí, galerií, hradů a zámků zřizovaných krajem Vysočina o prázdninách děti zdarma, dospělí za polovic
  Děti a studenti budou mít od 1. července až do konce září vstup do všech hradů, muzeí a galerií, které zřizuje Kraj Vysočina zdarma, dospělí zaplatí poloviční vstupné. Úprava, kterou schválila krajská rada, se týká například hradů Kámen a Roštejn, zámku v Třebíči či muzeí a galerií.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Radnice se důrazně zaměří na zajištění bezpečí občanů
  Třebíčská radnice už v průběhu května zaznamenala nárůst počtu nově příchozích obyvatel romské národnosti do Třebíče. Bohužel tato situace s sebou přinesla problémy v oblasti veřejného pořádku, které vygradovaly dvěma vážnými incidenty. Reakcí na dvě fyzická napadení z posledních týdnů je posílení pěších hlídek strážníků i policistů. (Reakce na otevřený dopis zastupitele města Stanislava Neumana)
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyráží do terénu pomáhat potřebným
  Před víkendem práce na jaderné vinici u elektrárny, v průběhu týdne úklid Dalešické přehrady nebo pomoc v národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step. To není zdaleka výčet všech činností, do kterých se dukovanští zaměstnanci zapojují v rámci tzv. dobrovolnických dnů. Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci má stále větší odezvu. Po loňské nucené pauze se znovu otevírají dveře dobrovolnickým aktivitám.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Nakrmte táborské labužníky; v zoo připravíte hostinu nosálům
  Jedním z největších labužníků a jedlíků v táborské zoologické zahradě je nosál červený. Na posezení spořádá velkou hromadu jídla. Jako všežravec nepohrdne různými plody, houbami, hmyzem ani menšími hlodavci. Úplně nejraději však má ptačí vejce, na kterých si velmi pochutnává. Ošetřovatelé ho čas od času škádlí tím, že mu potravu schovají na nejrůznějších místech. Najít ji ale nosálovi trvá jen malou chvíli. Díky svému citlivému nosu, který dokáže otočit až o 45 stupňů, vyčenichá jakoukoliv dobrotu během malinké chvilky.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Výstava Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu
  Tíha stávajících povinností a k tomu ještě mnoho nových. Zimní a jarní realita tisíců matek, které ke svým běžným povinnostem přibraly i ty „covidové“. Jejich extrémní nasazení zachytil ve výstavě Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu žďárský fotograf Milan Šustr. Výstavu si mohou zájemci prohlédnout v prostorách Rodinného centra Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou až do konce září. Přístupná je každý všední den od 8 do 15 hodin
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Paliativní tým v pelhřimovské nemocnici oslavil druhé narozeniny
  Jako společnost procházíme v současné době velikou proměnou, která se týká péče o nevyléčitelně nemocné. Přestáváme odsouvat život se závažnou nemocí a umírání za zdmi nemocnic, nebo ústavů. Uvědomujeme si čím dál naléhavěji potřebu vrátit téma umírání zpět do našich životů, neboť je jeho neodmyslitelnou součástí. Pro pacienty, kterým medicína již nedokáže nabídnout nic, co by vedlo k vyléčení jejich nemoci, nabízí pomocnou ruku paliativní/hospicová péče. Ta pelhřimovská na narozeninovém dortu sfoukla v březnu 2021 již druhou svíčku.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl telefon, tablet i peníze; žena a hledaný muž pobývali v chatě; opilec nadýchal skoro čtyři promile
  Do domu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku se v době od večerních hodin soboty 19. června do osmé hodiny ráno následujícího dne vloupal neznámý zloděj, odkud ukradl mobilní telefon, tablet a peníze. Škoda byla vyčíslena na částku kolem deseti tisíc korun. Policisté z Chotěboře případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Další články vydané ve dnech 10. 6. 2021 - 25. 6. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
16. 6. 2021 - Vidění o času…

5. 6. 2021 - Jen za první čtvrtletí tohoto roku zemřelo o deset tisíc starobních důchodců více, než v jiných letech! Proč asi?

26. 5. 2021 - Přehled zastoupení jednotlivých astrologických konstelací v české, moravské a slovenské populaci

23. 5. 2021 - Glosa svatodušní: Vládnout má politik, nikoli lidsky omezení experti!

23. 5. 2021 - K Hodu Božímu svatodušnímu: Žijeme jen proto, že nás oživuje Duch svatý

19. 5. 2021 - Nastal čas odložit spory – a zvolit vlastní svobodu. Zabránit stůj co stůj covidistické diktatuře!

2. 5. 2021 - Co je Církev Kristova? A kdo jsou křesťané?

8. 4. 2021 - Očkování a testování? Je to hřích, který nás může stát věčný život?

29. 3. 2021 - Jak astrologie funguje, vidíme nejlépe na vyšších horoskopech materialistů

29. 3. 2021 - Smysl života? Hledání správných dveří na konci průchodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...