Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 9021 dnů

Dnes je úterý 22. červen
(9. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 22. 6.:
Úterý po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Paulina, biskupa a vyznavače
 • 6.6.2021:
  Z policejního deníku: auto se samo projelo ulicemi; kůň se lekl a skončil pod koly auta; seniorka na elektrokole narazila do cyklisty
  Třiadvacetiletý řidič osobního auta zastavil v pátek 4. června patnáct minut před devátou ráno v Jihlavě na třídě Legionářů u restaurace. Auto však nezabezpečil proti pohybu a odešel. Auto se následně samovolně rozjelo z kopce, projelo křižovatkou s ulicí Fritzova a poté narazilo do přední části zaparkovaného vozu Škoda Felicia a do levé přední části vedle zaparkovaného vozu Volkswagen Passat. Tato dvě auta byla zaparkovaná na parkovišti na ulici Úprkova u městského nádraží. Řidič alkohol nenadýchal a ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na poškozených vozech byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s viníkem na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Z ohrady utekl chovatelce kůň a způsobil nehodu
  V pátek 4. června deset minut po šestnácté hodině odpoledne přijali policisté oznámení o nehodě, která se stala v Kramolíně na Třebíčsku. "Dvaadvacetiletá chovatelka vedla v otevřené ohradě koně. Při vedení koně se kůň údajně náhle ulekl projíždějícího vozu, chovatelce se vysmekl. Z ohrady utekl na silnici, kde do koně narazilo projíždějící vozidlo Iveco, jehož řidič projížděl po silnici ve směru od Kramolína ke Slavěticím. Při střetu utrpěl kůň zranění. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 300 tisíc korun, a to nejen na havarovaném vozidle, ale škodu vyčíslila také chovatelka na zraněném koni", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

  Zloděje přistihl v chatě její majitel
  Policisté zadokumentovali případ krádeže vloupáním do rekreační chaty u Skorkova u Herálce na na Havlíčkobrodsku. Do chaty uplynulý čtvrtek 3. června v nočních hodinách vnikl zloděj. Dovnitř se dostal po rozbití skleněné okenní výplně a vnikl do chodby chaty, odkud vzal láhev rumu a dvoulitrovou plastovou láhev s bílým stáčeným vínem. Majiteli chaty vznikla krádeží a poškozením skla okna hmotná škoda v celkové výši 700 korun.
  Stejný pachatel se pokusil oknem vniknout v sobotu časně ráno, kolem třetí hodiny, do další chaty u Skorkova u Herálce za účelem odcizení dalšího alkoholu. "Na místě byl ale přistižen majitelem chaty, který na místo přivolal policejní hlídku. Policisté zloděje zadrželi, a protože byl v silně podnapilém stavu, když provedená dechová zkouška vykázala hladinu téměř dvě promile alkoholu, muže převezli k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy. Dvaačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

  Zloděj vnikl do zaparkovaného vozidla
  Neznámý pachatel v přesně nezjištěnou dobu od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne vnikl na volně přístupném parkovišti na ulici Humpolecká v Pelhřimově do zaparkovaného osobního auta. "Zatím nezjištěným způsobem poškodil zámek dveří u vozidla Škoda Octavia, kdy následně vnikl do interiéru vozidla, odkud vzal autorádio značky Pioneer a spínací skříňku na světla. Z vozidla zloděj navíc odmontoval dva přední světlomety a dvě přední směrová světla. Majiteli vozidla vznikla poškozením vozidla a krádeží věcí hmotná škoda v celkové výši 16 500 korun", uvedla mluvčí. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže.

  Řidička v noci nezvládla průjezd Jihlavou
  Policisté přijali oznámení o nehodě, která se stala v sobotu 5. června v noci deset minut po půl jedné na ulici Hradební v Jihlavě. "Čtyřiadvacetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Alfa Romeo ve směru jízdy od ulice Znojemská směrem k ulici Žižkova, nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky uvedla vozidlo do smyku a následně přejela smykem přes celou šíři komunikace a vlevo mimo komunikaci narazila vozidlem do směrové návěsti. Při dopravní nehodě si řidička způsobila lehká zranění, se kterými ji záchranáři převezli do nemocnice v Jihlavě", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Hmotná škoda dosáhla částky 70 tisíc korun. Policisté vyřešili věc dopravní nehody uložením pokuty v příkazním řízení.

  Senior havaroval na motocyklu
  Policisté přijali v pátek 4. června deset minut po deváté hodině ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Zámek v Náměšti nad Oslavou. "Dvaasedmdesátiletý řidič jedoucí na motocyklu Yamaha ve směru jízdy od Jinošova do centra Náměště nad Oslavou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, kdy po projetí levotočivé zatáčky s motocyklem havaroval a zůstal ležet v pravém silničním příkopu", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice v Třebíči. K jinému zranění osob nedošlo. Na motocyklu vznikla hmotná škoda ve výši 15 tisíc korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté dopravního inspektorátu Třebíč.

  Při nehodě autobusu se zranil řidič a jeden cestující
  Policisté přijali v sobotu 5. června deset minut po třinácté hodině oznámení o nehodě autobusu na silnici II/399 u Dalešic na Třebíčsku. "Dvaašedesátiletý řidič jedoucí s autobusem značky Setra na lince Třebíč – Dukovany ve směru od Dalešic po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku vozovky se plně nevěnoval řízení vozidla a vjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cestujícího v autobuse a ke zranění řidiče autobusu", informovala policejní mluvčí D. Čírtková. Hmotná škoda na autobusu byla odhadnuta na 300 tisíc korun. Policisté provedli u řidiče autobusu dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

  Na sjezdu z dálnice D1 srazily se dvě nákladní soupravy
  V pátek 4. června kolem půl páté odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na sjezdu z dálnice D1 u Humpolce na Pelhřimovsku. "Třiašedesátiletý řidič jízdní soupravy tvořené nákladním autem a návěsem vjížděl ze sjezdu z dálnice D1 na silnici I/34 ve směru na Pelhřimov. Při jízdě křižovatkou nedal přednost zprava jedoucí jízdní soupravě tvořené nákladním automobilem a návěsem. Řidič této soupravy jel po hlavní silnici I/34 od Humpolce na Pelhřimov. V prostoru křižovatky došlo ke střetu obou vozidel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku, když výsledky obou zkoušek byly negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 700 tisíc korun", popsala nehodu mluvčí policistů Dana Čírtková.

  Střet dvou cyklistů si vyžádal jedno lehké zranění
  Policisté přijali v pátek 4. června kolem půl sedmé hodiny oznámení o dopravní nehodě v Herálci na Žďársku. Dvaasedmdesátiletá cyklistka na jízdním elektrokole projížděla po místní komunikaci v Herálci od nákupního centra k místnímu kostelu, kde u domu nedodržela dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ní jedoucím cyklistou, který jel na jízdním kole ve stejném směru jízdy. "Došlo ke střetu obou cyklistů, při kterém cyklistka upadla na vozovku. Cyklistka při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým ji záchranáři převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Ke zranění jiných osob nedošlo", uvedla Dana Čírtková. U cyklistky policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na jízdních kolech v celkové výši 5000 korun. Policisté vyřešili věc dopravní nehody na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

  Za volant usedl pod vlivem alkoholu a bez řidičáku
  Policisté v sobotu 5. června v časných ranních hodinách - patnáct minut po jedné hodině - zastavili k silniční kontrole osobní auto BMW, jehož řidič projížděl po silnici II/639 v Dolní Cerekvi ve směru do obce Batelov na Jihlavsku. "Při provádění silniční kontroly měli policisté podezření, že by schopnost řidiče k řízení motorových vozidel mohla být ovlivněna požitím alkoholu a z tohoto důvodu byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek 1,28 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,33 a 1,35 alkoholu v dechu. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu", uvedla D. Čírtková. Řidič nepředložil ke kontrole řidičský průkaz, proto mu jej policisté nemohli na místě zadržet. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Třiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem alkoholu.

  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 16:13 hodin:
  Radnice se důrazně zaměří na zajištění bezpečí občanů
  Třebíčská radnice už v průběhu května zaznamenala nárůst počtu nově příchozích obyvatel romské národnosti do Třebíče. Bohužel tato situace s sebou přinesla problémy v oblasti veřejného pořádku, které vygradovaly dvěma vážnými incidenty. Reakcí na dvě fyzická napadení z posledních týdnů je posílení pěších hlídek strážníků i policistů. (Reakce na otevřený dopis zastupitele města Stanislava Neumana)
 • Vydáno dnes v 15:47 hodin:
  Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyráží do terénu pomáhat potřebným
  Před víkendem práce na jaderné vinici u elektrárny, v průběhu týdne úklid Dalešické přehrady nebo pomoc v národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step. To není zdaleka výčet všech činností, do kterých se dukovanští zaměstnanci zapojují v rámci tzv. dobrovolnických dnů. Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci má stále větší odezvu. Po loňské nucené pauze se znovu otevírají dveře dobrovolnickým aktivitám.
 • Vydáno dnes v 13:06 hodin:
  Nakrmte táborské labužníky; v zoo připravíte hostinu nosálům
  Jedním z největších labužníků a jedlíků v táborské zoologické zahradě je nosál červený. Na posezení spořádá velkou hromadu jídla. Jako všežravec nepohrdne různými plody, houbami, hmyzem ani menšími hlodavci. Úplně nejraději však má ptačí vejce, na kterých si velmi pochutnává. Ošetřovatelé ho čas od času škádlí tím, že mu potravu schovají na nejrůznějších místech. Najít ji ale nosálovi trvá jen malou chvíli. Díky svému citlivému nosu, který dokáže otočit až o 45 stupňů, vyčenichá jakoukoliv dobrotu během malinké chvilky.
 • Vydáno dnes v 12:59 hodin:
  Výstava Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu
  Tíha stávajících povinností a k tomu ještě mnoho nových. Zimní a jarní realita tisíců matek, které ke svým běžným povinnostem přibraly i ty „covidové“. Jejich extrémní nasazení zachytil ve výstavě Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu žďárský fotograf Milan Šustr. Výstavu si mohou zájemci prohlédnout v prostorách Rodinného centra Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou až do konce září. Přístupná je každý všední den od 8 do 15 hodin
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Paliativní tým v pelhřimovské nemocnici oslavil druhé narozeniny
  Jako společnost procházíme v současné době velikou proměnou, která se týká péče o nevyléčitelně nemocné. Přestáváme odsouvat život se závažnou nemocí a umírání za zdmi nemocnic, nebo ústavů. Uvědomujeme si čím dál naléhavěji potřebu vrátit téma umírání zpět do našich životů, neboť je jeho neodmyslitelnou součástí. Pro pacienty, kterým medicína již nedokáže nabídnout nic, co by vedlo k vyléčení jejich nemoci, nabízí pomocnou ruku paliativní/hospicová péče. Ta pelhřimovská na narozeninovém dortu sfoukla v březnu 2021 již druhou svíčku.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl telefon, tablet i peníze; žena a hledaný muž pobývali v chatě; opilec nadýchal skoro čtyři promile
  Do domu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku se v době od večerních hodin soboty 19. června do osmé hodiny ráno následujícího dne vloupal neznámý zloděj, odkud ukradl mobilní telefon, tablet a peníze. Škoda byla vyčíslena na částku kolem deseti tisíc korun. Policisté z Chotěboře případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Na Pelhřimovsku na silnici I/19 se pod plně naloženou cisternou utrhla krajnice, skončila na boku
  Na silnici I/19 na Pelhřimovsku havarovala v pondělí 21. června kolem půl šesté večer cisterna.
 • Vydáno v úterý 22.6.2021 :
  Při požáru bytu v Novém Městě na Moravě zemřel starší muž
  Při požáru přízemního bytu v panelovém domě v Novém Městě na Moravě zemřel muž. Oheň vzplál v úterý 22. června krátce před pátou hodinou ráno.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Hasiči na Vysočině během bouřky vyjeli k padesáti událostem; v Jihlavě vypadl proud a vyřadil z provozu klasické trolejbusy
  Hasiči na Vysočině zasahovali v pondělí 21. června od třetí hodiny odpoledne u pěti desítek událostí v souvislosti s počasím. Nejvíce výjezdů měli na Jihlavsku a Žďársku. V Jihlavě výpadek elektřiny vyřadil asi na hodinu z provozu klasické trolejbusy.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  V Třešti vystaví keramiku z tvorby Boženky Herzové a knihy Zdeňka Hynka z Batelova
  Výstava s titulem Oživlá keramika představuje keramiku z tvorby Boženky Herzové doplněna o knihy autora Zdeňka Hynka bude zahájena v pátek 25. června v Schumpeterově domě v Třešti. Oba autory spojuje nedaleký Batelov a skutečnost, že se oba věnují koníčku, který je naplňuje. Uvedla to kurátorka výstavy Milina Matulová.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Z policejního deníku: mladík v podmínce ukradl oblečení; nezletilý chlapec se opil tak, že skončil v nemocnici; cizinec byl v Jihlavě, i když tam nesmí
  Osmnáctiletý recidivista, který ukradl v sobotu 19. června po druhé hodině odpoledne v jihlavské prodejně oblečení za necelý jeden tisíc korun, je podezřelý ze spáchání trestného činu. Mladík byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, letos na jaře byl soudem potrestán podmíněným trestem odnětí svobody. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Ciferník se vrátil na jihlavskou radnici v původní podobě z konce 18. století
  Čtvercový podklad černé barvy se zlatými ornamenty, které rámují kruh ciferníku, pozlacené číslice i rafičky. To je „staronová“ podoba hodin na věži jihlavské radnice, která kopíruje podobu konce 18. století.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Víkend na Vysočině ve znamení tropů, zdravotních komplikací a vážných úrazů
  Záchranáři z Vysočiny mají za sebou náročný tropický víkend, kdy se teploty pohybovaly nad 30 stupni Celsia. A právě vysoká teplotní denní maxima hrála velkou roli ve složení výjezdů, kterých od pátku 18. června do neděle 20. června uskutečnily posádky záchranářů více jak 400. Zdravotníci museli řešit nejen kolapsy a srdeční příhody z horka, ale také řadu vážných úrazů v souvislosti s koupáním nebo jízdou na kole
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Pacienti v jihlavské nemocnici budou mít lepší připojení k internetu
  V jihlavské nemocnici se rozšíří WiFi síť. Kvalitní připojení je důležité pro pacienty jak kvůli vyplnění stráveného času v nemocnici, tak pro spojení s blízkými. To se ukázalo především v posledním roce, jak je důležité. Investice byla možná díky sponzorovi. Uvedla to mluvčí nemocnice v Jihlavě Monika Zachrlová.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Lidé s roztroušenou sklerózou zasadí v Jihlavě slunečnice
  Desítky slunečnic zasadí v pátek 25. června pacienti s roztroušenou sklerózou u Magistrátu města Jihlavy. Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku odstartuje o půl jedenácté dopoledne. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes 20 000 lidí.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Z rybníka Lomák u Bílého Kamene na Jihlavsku vytáhli policejní potápěči tělo muže
  V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli 20. června večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči v pondělí 21. června asi v 00.30 hodin. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. Uvedla to mluvčí policie Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 21.6.2021 :
  Silnice I/34 od Ždírce nad Doubravou po hranice Pardubického kraje bude z důvodu oprav uzavřena
  Silnici I/34 od Ždírce nad Doubravou až na hranici s Pardubickým krajem v 3,2 km Ředitelství silnic a dálnic opraví. Povrch vozovky má v tomto úseku řadu poruch. Silnice bude od středy 23. června až do konce letních prázdnin uzavřena, objížďka a doprava bude obousměrně převedena po silnici I/37 na Trhovou Kamenici a dále po silnici II/343 na Hlinsko, kde se opět napojí na silnici I/34. Zvláštní obousměrná objízdná trasa je pak určena pro autobusovou dopravu ve směru na Krucemburk a dále po silnici III. třídy s napojením na opravovanou silnici I/34 před Hlinskem. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu ŘSD.
 • Vydáno v neděli 20.6.2021 :
  Korálkové, kovové i černá pompadurka - jihlavské muzeum vystaví historické kabelky ze sbírky Dany Komárkové
  Výstava s titulem Půvab dámských kabelek bude zahájena ve čtvrtek 24. června v Muzeu Vysočiny v Jihlavě. Zájemci si tak budou moci prohlédnout historické kabelky ze soukromé sbírky paní Dany Komárkové z Želetavy na Třebíčsku.
 • Vydáno v neděli 20.6.2021 :
  Z policejního deníku: senior který boural na kole, neměl helmu; seniorka havarovala na elektrokole; opilá řidička bourala i s dětmi
  Policisté přijali v sobotu 19. června v 8.40 hodin oznámení o nehodě na Havlíčkobrodsku. Devětapadesátiletý řidič osobního vozu Ford s přívěsem, který jel obcí Havlíčkův Brod od Krátké Vsi, odbočoval vpravo do čerpací stanice. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla na vzdálenost, na kterou má rozhled, a včas nestihl reagovat na autobus, který byl zaparkovaný v místě čerpací stanice po pravé straně. Došlo ke střetu přední části vozidla Ford a levé zadní části zaparkovaného autobusu. Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucí z Fordu, kterou převezli záchranáři do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na Fordu a autobusu v celkové výši 70 tisíc korun. Policisté viníkovi uložili na místě pokutu. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v sobotu 19.6.2021 :
  Víte, že se dá velmi snadno laicky odhadnout, jak daleko je od nás vzdálena bouřka?
  Během bouřky nevycházejte zbytečně ven z domu, neplánujte si výlety, pokud předpověď hlásí jejich výskyt. Blesk je silný, viditelný elektrostatický výboj o vysoké teplotě (až 30 000 stupňů C°). Elektrické napětí uvolněné při jeho úderu je obrovské a dosahuje i 100 MV (megavoltů), což je 454 545 krát více, než má elektrické napětí ve vaší zásuvce.
Další články vydané ve dnech 7. 6. 2021 - 22. 6. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
16. 6. 2021 - Vidění o času…

5. 6. 2021 - Jen za první čtvrtletí tohoto roku zemřelo o deset tisíc starobních důchodců více, než v jiných letech! Proč asi?

26. 5. 2021 - Přehled zastoupení jednotlivých astrologických konstelací v české, moravské a slovenské populaci

23. 5. 2021 - Glosa svatodušní: Vládnout má politik, nikoli lidsky omezení experti!

23. 5. 2021 - K Hodu Božímu svatodušnímu: Žijeme jen proto, že nás oživuje Duch svatý

19. 5. 2021 - Nastal čas odložit spory – a zvolit vlastní svobodu. Zabránit stůj co stůj covidistické diktatuře!

2. 5. 2021 - Co je Církev Kristova? A kdo jsou křesťané?

8. 4. 2021 - Očkování a testování? Je to hřích, který nás může stát věčný život?

29. 3. 2021 - Jak astrologie funguje, vidíme nejlépe na vyšších horoskopech materialistů

29. 3. 2021 - Smysl života? Hledání správných dveří na konci průchodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...