Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2025), vychází již 10630 dnů

Dnes je pondělí 17. listopad
(4. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2025 rok křesťanského letopočtu
• 7514 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 17. 11.:
Středa po neděli šesté přebývající po Zjevení Páně Sv. Řehoře Divotvorce, biskupa a vyznavače
  • 17.3.2025:
    Pozor na podvodníky, kteří se vydávají za pracovníky peněžních ústavů! Využívají momentu překvapení a strachu o úspory poškozených
    Policisté v Kraji Vysočina opět evidují případy podvodů, při nichž se pachatelé vydávají za zaměstnance banky. V minulém týdnu přijali čtyři oznámení o internetovém podvodu, který byl spáchán pod legendou „falešný bankéř“. Poškozené ženy přišly celkem o více než 1,3 milionu korun. Všechny případy měly společný scénář. Pachatel kontaktoval ženy s tvrzením, že je zaměstnancem bankovní společnosti, u které mají svůj běžný účet, a tento byl napaden, nebo že si bere na jejich jméno někdo úvěr. Pod nátlakem těchto lživých informací poškozené ženy uvěřily smyšlené legendě, postupovaly dle pokynů a převedly své peníze na účet určený podvodníkem. Poté s nimi přestal pachatel komunikovat, stal se nekontaktní a ženy již neměly přístup ke svým penězům.
    Jednu z podvedených žen kontaktoval podvodník vystupující jako pracovník banky s tvrzením, že na její jméno se někdo pokusil uzavřít úvěr. Doporučil jí, aby pro ochranu svých financí převedla peníze na jím uvedený „bezpečný“ účet banky. Žena podvodníkovi uvěřila a postupně ve třech platbách převedla své úspory. Poslední platba ve výši 90 tisíc korun byla bankou vyhodnocena jako riziková a společností zablokována. Žena tak přišla o 170 tisíc korun.

    Další ženu falešný bankéř kontaktoval s tvrzením, že její účet byl napaden hackery. Přesvědčil ženu, že jediný způsob, jak její peníze „zachránit“, je převést je na bezpečný účet banky sloužící k těmto účelům. Žena ve strachu své úspory převedla a dokonce poslala podvodníkovi i finance své příbuzné. Celkem tak pachatel získal téměř sedm set tisíc korun.

    Pokud se vám stane, že vám podvodník zavolá, myslete na to, že tento postup by váš bankovní ústav nikdy nezvolil, proto telefonické hrozby napadením účtu a nucení k nelogickým finančním transakcím jsou ze strany podvodníka jen snaha vás připravit o peníze.

    Jak se podvodům bránit?

    1. Nikdy neposkytujte citlivé údaje – banka nikdy nepožaduje přihlašovací údaje, PIN kód nebo bezpečnostní kódy po telefonu či emailem.

    2. Nikdy neinstalujte do svého zařízení software pro vzdálený přístup

    3. Ověřujte si informace přímo u banky – pokud vás někdo kontaktuje s tvrzením, že byl váš účet napaden, zavolejte do banky na oficiální zákaznickou linku a ověřte si situaci.

    4. Nepřevádějte peníze na „bezpečné účty“ – banka vás nikdy nevyzve k převodu peněz na jiný účet kvůli „ochraně“ financí. Pokud vám někdo tvrdí, že musíte své peníze převést jinam, jde o podvod.

    5. Dávejte si pozor na nátlak a manipulaci – podvodníci se snaží oběť vystrašit a přimět ji k rychlé reakci. Pokud vás někdo nutí k okamžitému jednání, ukončete hovor a v klidu si situaci prověřte.
    Michaela LÉBROVÁ
    Vyhledávání v článcích Regionalistu:

    Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

    Další zprávy:
Další články vydané ve dnech 2. 11. 2025 - 17. 11. 2025:






zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2025) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v Počátkách



Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...